PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Arena.pl chce być wiceliderem polskiego rynku e-commerce

Autor: pr 16 sierpnia 2016 10:38

Spółka Arena.pl S.A. zanotowała w I połowie 2016 r. ponad 876 tys. zł przychodów i prawie 179 tys. zł zysku netto. Firma jest właścicielem platformy sprzedaży Arena.pl - opartej na programie współwłasności w społeczności.

Od momentu startu w lutym do końca półrocza bieżącego roku platforma podwoiła liczbę dostępnych produktów. Liczba zarejestrowanych sprzedawców wzrosła w tym czasie o 660 proc.

- Naszym celem strategicznym jest pozycja wicelidera polskiego rynku e-commerce. Zanotowaliśmy mocny start, z którego jesteśmy zadowoleni. Na rynku jest miejsce dla kolejnego mocnego gracza,
a naszym atutem jest m.in. oryginalny model współwłasności Arena.pl, który chcemy propagować
– powiedział prezes Michał Kowalski.

Zgodnie z ideą współwłasności, partnerzy Arena.pl mogą stać się jej właścicielami. Użytkownicy serwisu dokonując transakcji zbierają punkty, które mogą być w przyszłości wymienione m.in. na akcje spółki. To pierwszy na świecie program współwłasności w społeczności, finansowany wyłącznie przez polski kapitał. Partnerem strategicznym projektu jest MasterCard, operator bezpiecznego portfela elektronicznego MasterPass co na pewno zwiększa wiarygodność i bezpieczeństwo płatności. Głównym udziałowcem jest fundusz LMB Capital, w połowie należący do Banku SGB.

Platforma ruszyła w lutym 2016 roku z 2 mln produktów w 56 kategoriach, pochodzących od 300 profesjonalnych sprzedawców.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Karol 2016-08-16 20:30:00

    Witam Czy ktoś prostemu człowiekowi może wytłumaczyć co jest w sprawozdaniach skonsolidowanych a co w jednostkowych? bo Pan Prezes mówi o wyniku na poziomie sprawozdań skonsolidowanych, a w jednostkowych nawet sprzedaż nie jest wykazana    I niech ktoś mi powie w jakie dni i w jakich godzinach arena.pl jest otwarta. Od piątku 12 sierpnia jest informacja "Przepraszamy, trwa przerwa techniczna" - rozumiem, że w długi weekend nikt nie pracuje ale jest już wtorek 16 sierpnia i chciałbym w godzinach otwarcia coś tam kupić ewentualnie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane