PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Areszt dla oskarżonych w związku z napadem i zabójstwem właściciela sklepu w Białymstoku

Autor: PAP 3 stycznia 2012 15:00

Do połowy kwietnia pozostaną w areszcie dwaj 17-latkowie oskarżeni w związku z napadem i zabójstwem właściciela sklepu w Białymstoku - zdecydował miejscowy sąd okręgowy. Dwaj pozostali oskarżeni, w wieku 17 i 16 lat, pozostaną w schronisku dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło w połowie czerwca 2011 roku na jednym z białostockich osiedli. Tuż przed zamknięciem sklepu jego 52-letni właściciel został kilkakrotnie ugodzony nożem. Mimo reanimacji i przewiezienia do szpitala zmarł.

Po kilku dniach policja zatrzymała czterech nastolatków. Jednemu z nich prokuratura postawiła zarzut zabójstwa, trzem pozostałym - usiłowania rozboju z użyciem noża. Za zabójstwo oskarżonemu 17-latkowi (w chwili popełnienia czynu nie miał jeszcze skończonych 17 lat) grozi do 25 lat więzienia, z racji wieku nie może być skazany na dożywocie.

Jak ustalono w śledztwie, nastolatkowie dwa razy próbowali obrabować sklepikarza. Jednego dnia jednak sklep był już zamknięty. Gdy następnego dnia ok. 20 przyszli ponownie, poczekali, aż w środku nie będzie nikogo, wtedy jeden z nich wszedł do środka i zażądał pieniędzy. Gdy właściciel sklepu odmówił, napastnik uderzył go kilka razy i zaatakował nożem.

Po zatrzymaniu dwaj starsi podejrzani zostali aresztowani, dwaj młodsi trafili do schroniska. Przedłużając we wtorek areszt do 13 kwietnia tego roku, Sąd Okręgowy w Białymstoku ocenił, że prawdopodobieństwo popełnienia przez nich zarzuconego czynu jest wysokie, jest też obawa matactwa, w tym wpływania na zeznania świadków, czy uzgodnienia między sobą wersji zdarzenia oraz realne zagrożenie surową karą.

Termin rozpoczęcia procesu w tej sprawie nie został jeszcze wyznaczony.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • człowiek 2012-01-03 21:05:57

    DO DOŁU Z NIMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    W NASZYM KRAJU POWINNA BYĆ KARA ŚMIERCI!!!!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane