Argus Capital chce przejąć Polomarket?

Autor: www.dlahandlu.pl 6 kwietnia 2012 10:09

Argus Capital chce przejąć Polomarket?

Spółka POLOmarket-Detal z Inowrocławia może wkrótce zostać przejęta. Jak dowiedział się portal dlahandlu.pl kontrolę nad nią chce przejąć cypryjska spółka Domelius Ltd, którą chce natomiast przejąć fundusz inwestycyjny ARGUS Capital z siedzibą w Jersey.

Obie sprawy są aktualnie w toku.

Fundusz Argus został założony w roku 1998. Dysponuje zespołem 8 specjalistów inwestycyjnych pracujących w biurach zlokalizowanych w: Londynie, Budapeszcie, Pradze, Warszawie i Sfântu Gheorghe. Argus był jedną z pierwszych firm private equity z biurami w krajach Europy Środkowej i Wschodnie.

Argus II, drugi fundusz Argus, jest zamkniętym funduszem zarejestrowanym w formie limited partnership (spółki komandytowej) na Wyspie Jersey, dokonującym inwestycji w regionie. Środki funduszu wynoszą 263 mln euro. Argus II inwestuje w następujących krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Przypomnijmy, że ostatnio w mediach pojawiały się informacje o ty, że spółka Polomarket jest zainteresowana detalem Emperii. Polomarket to polska sieć supermarketów, zbudowana od podstaw z zaangażowaniem wyłącznie polskiego kapitału. Dziś Polomarket to 344 placówek obecnych zarówno w małych, jak i dużych miastach na terenie całej Polski. Po pierwszych czterech miesiącach 2011 przychody sieci wzroł.y o 12,56 proc.w stosunku do roku ubiegłego osiągając poziom 1 mld złotych. W tym samym czasie sprzedaż w tzw. sklepach like-for-like wzros.a o 5,36 proc.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,19

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9685

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane