PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

ARR na WKG: Rosja to nadal ważny partner handlowy dla polskich producentów żywności

www.portalspozywczy.pl 19 września 2014 09:33

- Mimo wprowadzonego embarga, Rosja jest nadal bardzo ważnym partnerem handlowym dla Polski - mówiła podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego 2014 w Białymstoku Agnieszka Rembisz, dyrektor biura współpracy międzynarodowej Agencji Rynku Rolnego.

- Mimo rosyjskiego zakazu na wwóz polskiej żywności na teren Rosji, zorganizowaliśmy w tym roku polskie stanowisko na targach World Food Moscow. Jest to bardzo ważna impreza wizerunkowa, obecność tam pozwala nawiązać istotne relacje przedsiębiorcom, dzięki którym mają oni szansę wprowadzić żywność na wiele rożnych rynków, nie tylko do Rosji - mówiła Agnieszka Rembisz podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego 2014, na sesji zatytułowanej „Ekspansja zagraniczna polskiego sektora spożywczego. Dywersyfikacja rynków zbytu".

Poza tym, jej zdaniem, Rosja cały czas jest bardzo ważnym partnerem handlowym dla Polski w wielu grupach produktowych, dlatego trzeba z tym partnerem rosyjskim nadal rozmawiać, mimo, że nie można na razie mu niczego sprzedać. - Na moskiewskich targach obecni są przedstawiciele firm z całego świata, co otwiera możliwości rozwoju polskim przedsiębiorcom - mówiła Agnieszka Rembisz podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

Jej zdaniem Rosjanie dużo tracą na embargu - tegoroczna edycja targów miała dwie hale niezagospodarowane, podczas gdy w poprzednich latach wszystkie hale były wypełnione. Do tego, w tym roku, na targach było o wiele mniej odwiedzających niż w ubiegłych latach. - Cała rosyjska gospodarka na pewno ucierpi na embargu. Zwłaszcza, że nie wszyscy są świadomi kto stoi za tymi zawirowaniami. Przedstawiciele rosyjskiej firmy, która budowała dla nas stoiska podczas tegorocznych targów w Moskwie, pytali nas dlaczego nie chcemy sprzedawać polskich produktów w Rosji. Z tego wynika, że przeciętni, rosyjscy śmiertelnicy, są przekonani to nasza zła wola - dodała Agnieszka Rembisz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane