Artur Kawa: chcemy być liderem segmentu supermarketów w Polsce

Autor: dlahandlu.pl 4 stycznia 2011 11:12

Artur Kawa: chcemy być liderem segmentu supermarketów w Polsce

Przed Emperią czas intensywnego rozwoju segmentu supermarketów. Środki ze sprzedaży Grupy Tradis przeznaczymy na kolejne fuzje i przejęcia, będziemy także rozszerzać działalność w sposób organiczny. Szczegółowe plany w tym zakresie przedstawimy w ciągu nadchodzących tygodni. Uważamy sektor supermarketów za niezwykle perspektywiczny. W najbliższym czasie zamierzamy intensywnie wykorzystać swoje kompetencje do rozwoju naszych sieci detalicznych - mówi Artur Kawa.

 - Cieszymy się, że udało nam się dojść do porozumienia i obronić Emperię przed wrogim przejęciem. Jesteśmy przekonani, że przyjęte przez nas warunki porozumienia są bardzo korzystne dla akcjonariuszy naszej spółki zarówno pod względem cenowym, jak i formy samej transakcji. Nigdy nie kwestionowaliśmy racji ekonomicznych podobnej transakcji na satysfakcjonujących warunkach. W związku z przyjętym rozwiązaniem rezygnujemy z zamiaru wydzielenia i upublicznienia części dystrybucyjnej naszej działalności, które było planowane na marzec 2011. Włączenie Grupy Tradis do Eurocash SA to korzyść dla wszystkich stron transakcji, w tym zdecydowanie dla Emperii oraz samego Tradisu, jego pracowników i klientów - dodaje prezes zarządu Emperia Holding SA.

Po zrealizowaniu transakcji Grupa Handlowa Emperia składała się będzie ze spółek: Emperia Holding SA, Emperia Info Sp. z o.o., Stokrotka Sp. z o.o., Elpro Sp. z o.o., Maro Markety Sp. z o.o., Społem Tychy Sp. z o.o., Infinite Sp. z o.o. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • tiaa 2011-01-07 12:25:26

  Chcą wykorzystać swoję kompetencje do rozwoju sieci ??? Oby nie... Przecież tak słabej sieci jak Stokrotka to w Polsce chyba nie ma.  Przed Swietami... pusty sklep - trzech takich samych czekolad nie dało się kupić - zero atrakcyjnego towaru.

  Wędliny i mięso przy tej rotacji to musiały by mieć 2 lata terminu przydatności aby nadawały się do zakupu - większośc w kolorach "jesieni" - tragedia...

  W innych sklepach kolejki klientów i dodatkowe kasy a w Stokrotce 1 czynna kasa i połowa załogi odbiera "wolne". Zafoliowane palety towaru zamiast na półkach to między półkami - jak w dyskoncie.

  Powodzenia - marnujcie teraz pieniądze Eurocashu...

 • Robert 2011-01-04 19:13:12

  Tutaj chwala sie sukcesami a w pracy wprowadzaja nerwowa atmosfere, kaza sie cieszyc ludziom ze maja prace i zachrzaniaja za place minimalna, Panie Prezesie obodz sie, ludzi u ciebie pracujacych zaczyna trafiac szlak jak mozna zyc za 1100 zl na reke,utrzymywac rodziny, co bedzie jak wkoncu wszystkie stokrotki zbiora sie do kupu i rozpoczna strajk?

  Ciekawe jak wtedy bedziesz mowil o swoich sukcesach?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  19,20

 • Śr

  9,72

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane