Astoria Capital sprzedaje udziały w Ibiza Ice Cafe

Autor: portalspozywczy.pl 25 sierpnia 2010 10:47

Astoria Capital sprzedała niemal 3,3 mln akcji spółki Ibiza Ice Cafe. Dzięki tej transakcji udział funduszu w sieci lodziarni zmalał z 42,18 proc. do 18,77 proc.

Fundusz Astoria Capital wszedł do spółki Ibiza Ice Cafe w maju br. Fundusz private equity został utworzony przez Wrocławski Dom Maklerski, który jest większościowym akcjonariuszem Astorii. W założeniu fundusz inwestuje w spółki rentowne, dobrze zarządzane, z ciekawym produktem bądź usługą i z atrakcyjnymi planami rozwoju.

Ibiza Ice Cafe, która od marca 2010 roku jest notowana na rynku NewConnect prowadzi działalność jako operator lodziarnio-kawiarni segmentu premium. Lodziarnio-kawiarnie Ibiza Ice Cafe lokalizowane są galeriach handlowych i centrach dużych miast. Spółka zakładała dynamiczny rozwój sieci poprzez budowę własnych lodziarni, franczyzę, jak również włączanie do sieci lokali już obecnych na rynku. Tymczasem wydaje się, że firma ma problemy - m.in. w II kwartale osiągnęła wyniki niższe niż oczekiwano. Było to związane m.in. z opóżnieniami w otwieraniu kolejnych lodziarnio-kawiarni. Ostatnio spółce nie udało się też otworzyć lokalu w Starym Browarze. Umowa najmu została rozwiązana z powodu opóźnień w adaptacji lokalu i przesuwania terminu otwarcia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10636

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane