PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Atlanta notuje straty przez ograniczenie dostaw do Biedronki

Autor: PAP 1 sierpnia 2016 09:08

W IV kwartale roku obrotowego 2015/16 trwającym od kwietnia do czerwca, Atlanta Poland zanotowała spadek obrotów o ok. 20 proc. do 43,8 mln zł i 1,3 mln zł straty netto wobec 93 tys. zł zysku przed rokiem. Wpłynęły na to m.in. ceny surowców i ograniczenie dostaw do Jeronimo Martins Polska - podała spółka.

O wstrzymaniu dostaw od spółki, ze względu na nieprawidłowości sprzeczne z polityką Jeronimo Martins Polska stwierdzone podczas audytu, Atlanta Poland informowała już w czerwcu.

Producent bakalii podał, że poza ograniczeniem dostaw do Biedronki, na wyniki spółki w okresie kwiecień-czerwiec 2016 r. wpływ miał także spadek cen surowców, który przełożył się na silną presję cenową ze strony klientów spółki, czego efektem było zmniejszenie przychodów ze sprzedaży.

Ponadto, spółka ograniczyła realizację części zamówień na orzechy przetworzone w związku z prowadzoną inwestycją rozbudowy zakładu produkcyjnego w Gdańsku.

Atlanta Poland podała, że powyższe czynniki "wpłynęły na obniżenie marży brutto ze sprzedaży w IV kwartale roku obrotowego 2015/2016 o ok. 1,3 mln zł w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku obrotowego".

Spółka utworzyła także dodatkowe odpisy aktualizujące wartość zapasów, co spowodowało wzrost pozostałych kosztów operacyjnych o ok. 0,3 mln zł.

Atlanta Poland opublikuje 29 sierpnia raport za IV kwartał 2015/2016, natomiast raport za rok obrotowy 2015/2016 zostanie przekazany do publicznej wiadomości 31 października.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane