Atrium kontynuuje inwestycje w rozbudowę centrów handlowych

Autor: dlahandlu.pl 22 marca 2018 15:59

Wartość rynkowa 21 nieruchomości komercyjnych Atrium w Polsce wyniosła 1,5 mld euro, co obecnie stanowi 57,7 proc. całego portfela 46 obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej, wartego łącznie 2,6 mld euro.

Po zwiększeniu powierzchni najmu brutto (GLA) Atrium Promenada o 7 600 mkw. nowej powierzchni w ramach zakończonej w 2016 roku I fazy rozbudowy, trwają zaawansowane prace obejmujące fazę II. Do końca bieżącego roku oddanych zostanie kolejnych 13 400 mkw. nowej powierzchni najmu brutto. Prowadzone prace mają na celu przede wszystkim modernizację części wspólnych. W ramach tych prac na pierwszym piętrze powstaną podwójnej wysokości witryny sklepowe, tzw. double shopfronts, zostanie utworzona nowa strefa gastronomiczna oraz powstanie dwupoziomowy parking. Zakończenie całości rozbudowy Atrium Promenada obejmującej 49 600 mkw. nowej powierzchni najmu brutto planowane jest na rok 2021.

W Atrium Targówek trwa obecnie rozbudowa, która powiększy centrum o 8 600 mkw. nowej powierzchni najmu brutto. Zakończenie głównej części prac, włączając remont i modernizację istniejącej części obiektu, zaplanowane jest na koniec 2018 roku.

Kontynuowane były prace rozpoczęte w lipcu 2017 roku, związane z przebudową i rewitalizacją centrum Atrium Reduta, dzięki którym do końca 2019 roku powierzchnia najmu brutto tego obiektu powiększy się o około 5 700 mkw. nowej powierzchni, w tym nową strefę gastronomiczną. Jeszcze w 2018 roku otwarte zostanie pierwsze w Warszawie kino CINEMA3D i nowoczesny fitness klub o powierzchni 1 700 mkw.

W białostockim Atrium Biała trwa rozbudowa, w ramach której powierzchnia obiektu zwiększy się w ciągu 2,5 roku  o 4,800 mkw. nowej powierzchni najmu brutto. Powstanie 120 nowych miejsc parkingowych, zmodernizowane zostaną powierzchnie wspólne w istniejącej części centrum handlowego. Ukończenie projektu zaplanowane jest na 2020 rok.

W wyniku realizowanych w Polsce czterech wymienionych inwestycji do polskiego portfolio Grupy zostanie dodanych blisko 70 000 mkw. nowej powierzchni najmu brutto (GLA), co będzie stanowić istotny wkład w dalszy rozwój grupy.

- Nasz portfel ukierunkowujemy na centra o większej powierzchni i wyższym standardzie, czyli bardziej adekwatne do wielokanałowego środowiska dzisiejszego handlu. Dzięki temu przedstawiamy klientom zróżnicowane doświadczenia w obszarze rekreacji, handlu i rozrywki - powiedział Liad Barzilai, prezes zarządu Grupy Atrium.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,49

  • Śr

    3,41

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane