PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Atrium kupuje Focus Mall w Bydgoszczy za 122 mln euro

Autor: dlahandlu.pl 6 października 2014 10:11

Atrium European Real Estate Limited właściciel, operator i deweloper nieruchomości komercyjnych i centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej nabył centrum handlowe Focus Mall w Bydgoszczy od spółki Aviva Investors za kwotę 122 milionów euro. Transakcja zostanie sfinansowana z funduszy własnych spółki i podlega zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, które spodziewane jest w czwartym kwartale 2014 r.

Zakup nowego obiektu jest zgodny ze strategią Grupy Atrium, której celem jest zdobycie wiodącej pozycji na jej kluczowych rynkach poprzez pozyskiwanie renomowanych, dochodowych centrów handlowych w większych miastach na terenie Polski, Czech i Słowacji, tj. w najsilniejszych gospodarczo krajach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W następstwie transakcji ponad 55% całego dochodowego portfela spółki Atrium liczonego według wartości rynkowej znajdować się będzie w Polsce, przy czym aż 77% znajdzie się w krajach o ocenie wiarygodności kredytowej A- lub wyżej.

Centrum handlowe Focus Mall, powstałe w 2008 r., dysponuje 41 000 m2 powierzchni najmu brutto na dwóch piętrach. 96,1% dostępnej przestrzeni jest obecnie wynajmowane przez strategicznych najemców, w tym ok. 2 800 m2 zajmowane jest przez Delikatesy Alma, sklep z artykułami elektronicznymi Saturn, multipleks Cinema City oraz szereg wiodących krajowych i zagranicznych marek odzieżowych, w tym C&A, H&M, Reserved, Cropp, House, Bershka, Pull & Bear i New Yorker.

Kolejne dwie kondygnacje położone nad przestrzenią zajmowaną przez centrum handlowe przeznaczone są głównie na parking z 850 miejscami postojowymi, magazyny o powierzchni 830 m2 oraz pomieszczenia biurowe o powierzchni 156m2, w których mieści się siedziba administracji obiektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane