Atrium rozbuduje Atrium Biała w Białymstoku oraz Atrium Reduta w Warszawie

Autor: dlahandlu.pl 17 listopada 2016 13:22

Zarząd Grupy Atrium zatwierdził dwa projekty modernizacji obiektów w Polsce, obejmujące 6 tys. m2 planowanej przebudowy centrum handlowego Atrium Reduta w Warszawie, o przewidywanym koszcie inwestycji w wysokości 28 mln euro oraz 7 500 m2 modernizacji centrum handlowego Atrium Biała w Białymstoku, o przewidywanym koszcie inwestycji w wysokości 31 mln euro. Oba obiekty uzyskają większą powierzchnię wypoczynkowo-rozrywkową i gastronomiczną.

Wraz z trwającymi już rozbudowami centrów handlowych Atrium Promenada i Atrium Targówek łączna wartość ww. zatwierdzonych czterech inwestycji wyniesie ok.120 mln euro i stanowi część kompleksowego projektu przebudów i rozbudów, dzięki któremu docelowo powierzchnia najmu brutto (GLA) obiektów Atrium powiększy się łącznie o około 70 000 m2.
Pierwszy etap modernizacji i rozbudowy Atrium Promenada został ukończony w październiku, oferując dodatkowe 7 600 m2 nowej powierzchni najmu brutto (GLA). Wykonywane są prace w ramach wstępnego etapu rozbudowy centrum handlowego Atrium Targówek, poprzedzające przystąpienie do etapu głównego rozbudowy. Etap wstępny, którego planowana wartość wynosi około 11 mln euro, obejmuje nabycie gruntu pod rozbudowę, budowę dodatkowych miejsc parkingowych oraz prace projektowe głównego etapu budowy.

W czerwcu 2016 roku Grupa sfinalizowała transakcję sprzedaży trzech nieruchomości
w Polsce o całkowitej powierzchni najmu ok. 15 700 m2, za łączną kwotę 17,5 mln euro. Wartość portfela Grupy obejmującego 62 obiekty wyniosła 2,6 mld euro, odzwierciedlając strategiczne transakcje sprzedaży aktywów z portfela (na dzień 31 grudnia 2015 roku w portfelu było 77 obiektów, a ich łączna wartość wynosiła 2,7 mld euro) 

Josip Kardun, prezes zarządu Grupy, tak komentuje wyniki:
„W trzecim kwartale odnotowaliśmy kontynuację dobrego wyniku finansowego na naszych głównych rynkach - w Polsce, Czechach i na Słowacji, jednak sytuacja w Rosji nadal wpływa na całokształt wyników Grupy.  Ponadto, w analizowanym okresie podjęliśmy dalsze kroki w zakresie repozycjonowania naszego portfela i z przyjemnością możemy zakomunikować, że zatwierdzone zostały inwestycje o wartości około 60 mln euro w dwa kolejne projekty przebudowy i rozbudowy obiektów w Polsce, na naszym kluczowym rynku. Projekty będą realizowane w centrum handlowym Atrium Reduta w Warszawie oraz Atrium Biała w Białymstoku.
Patrząc w przyszłość, wykazujemy umiarkowany optymizm. Jesteśmy zadowoleni z efektów naszych działań w zakresie zarządzania portfelem nieruchomości i znaczącej poprawy kondycji biznesu względem stanu sprzed 12 miesięcy, co jest efektem wyraźnie zdrowszego bilansu
i poprawiającej się sytuacji gospodarczej. Nie możemy lekceważyć utrzymującej się niepewnej sytuacji w Rosji oraz jej dalszego wpływu na całościowe wyniki Spółki. Niemniej jednak dzięki pomyślnej optymalizacji portfela Grupy i wyższym przychodom generowanym przez kluczowe centra z naszego portfolio, Zarząd zdecydował o wypłaceniu akcjonariuszom we wrześniu specjalnej dywidendy w wysokości 52,7 mln euro, jak również utrzymaniu dywidendy na poziomie 0,27 euro na akcję do 2017 roku.”

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,75

  • Min

    3,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane