Atrium rozbuduje centra handlowe w Warszawie

Autor: dlahandlu.pl 5 października 2016 16:07

Atrium Poland Real Estate Management koncentruje się na przebudowach i rozbudowach centrów handlowych o dominującej pozycji w regionie. Plany spółki obejmują selektywną sprzedaż oraz przebudowę posiadanych obiektów.

Spółka wzmocni swoje zaangażowanie w dużych miastach. Zwiastunem kierunku, w którym podąża Atrium, jest rozbudowa i modernizacja Atrium Promenada, flagowego obiektu firmy.

– Grupa Atrium będzie kontynuować repozycjonowanie portfela nieruchomości w regionie dokonując selektywnej sprzedaży oraz nabywając nowe obiekty – w przypadku, gdy warunki cenowe i perspektywy będą sprzyjające – tak komentuje plany Grupy w regionie CEE Josip Kardun, prezes zarządu Grupy Atrium.

Strategia na 2017 rok przedstawiona przez Atrium Poland, zakłada przebudowę posiadanych obiektów i powiększenie całkowitej powierzchni najmu o kolejne 75 tys. mkw. GLA. Optymalizacja i repozycjonowanie portfela doprowadzi do podwojenia średniej wielkości obiektów spółki z obecnych 25 tys. mkw. do ponad 55 tys. mkw.

- Rozpoczęliśmy działalność z liczbą 153 centrów handlowych o średniej wartości poniżej 11 milionów euro per centrum, a obecnie posiadamy 61 obiektów wycenianych czterokrotnie wyżej – średnio na 42 miliony euro per centrum. Tylko w Polsce w latach 2011-2015 zainwestowaliśmy 650 milionów euro w repozycjonowanie i wzrost wartości naszego portfolio. W kolejnych latach nadal będziemy inwestować – mówi Rachel Lavine, wiceprezes oraz członek zarządu Atrium European Real Estate.

W kwietniu 2016 roku rozpoczęto prace nad pierwszym etapem rozbudowy Atrium Targówek. Planowane jest zwiększenie powierzchni o 9 tys. mkw., w tym wzbogacenie oferty modowej z powiększonymi formatami sklepów i wprowadzeniem konceptów, rozbudową i modernizacją strefy food court oraz kompleksową rearanżacją wnętrza centrum. W Atrium Reduta zostaną powiększone strefy wypoczynku oraz food court. Dzięki podpisanej ostatnio umowie najmu, w połowie 2018 roku w Atrium Reduta zostanie otwarte 6-salowe kino sieci Cinema 3D.

Łącznie z planowanych do rozbudowy 75 tys. mkw. powierzchni około 60 tys. mkw. przypada na trzy kluczowe obiekty Atrium w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,55

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8714

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 684371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane