PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Atrium wyda na przebudowę i rozbudowę centrów handlowych 300 mln euro

Autor: dlahandlu.pl 17 maja 2017 10:28

W I kw. 2017 roku dochód netto z najmu Grupy Atrium zwiększył się o 8,5%, co było wynikiem wzrostu we wszystkich krajach, zaś w Rosji o 31% (+6% w porównaniu do czwartego kwartału 2016).

Na poziomie operacyjnym Grupa odnotowała poprawę zysku operacyjnego EBITDA o 13,5%, a o 6,3% wzrost skorygowanych zysków spółki według danych EPRA i 19,9% wzrost zysku po opodatkowaniu. Suma gotówki i zbywalnych papierów wartościowych kształtuje się na poziomie 135 mln euro, do dyspozycji pozostaje 175 mln euro niewykorzystanego kredytu odnawialnego.
Realizowane są projekty przebudowy i rozbudowy na 300 mln euro, co zwiększy powierzchnię najmu brutto (GLA) o 70.000 mkw. W marcu 2017 roku ogłoszono program poprawy efektywności kosztowej, który - w wyniku podpisania porozumienia ramowego o zobowiązaniach i zidentyfikowania usprawnień w ramach działalności operacyjnej - począwszy od 2018 roku ma przynosić oszczędności kosztów administracyjnych na poziomie 10 mln euro rocznie (5 - 6 mln euro w 2017 roku).

Liad Barzilai, prezes zarządu Grupy Atrium, powiedział: „Dla Atrium rok rozpoczął się obiecująco, gdyż w pierwszym kwartale 2017 roku we wszystkich naszych lokalizacjach odnotowaliśmy poprawę kluczowych wskaźników i porównywalnych danych dochodu netto z najmu. Są to niewątpliwie korzyści płynące z obecnie realizowanego przez nas repozycjonowania portfela i przyjętej strategii modernizacji nieruchomości. Po rekordowo niskich wynikach w IV kwartale 2016 roku, w I kwartale 2017 roku cieszy nas również zmiana trendu w Rosji, gdzie według porównywalnych danych, dochody z naszych aktywów wzrosły o 31 proc. Sukces z początku roku z pewnością wykorzystamy do dalszego rozwoju działalności, podobnie jak efekty realizowanego przez nas programu ograniczania kosztów i planu poprawy efektywności kosztowej. Jednocześnie będziemy kontynuować inwestowanie w projekty przebudowy i rozbudowy naszych obiektów”.

 Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane