Auchan będzie promować owoce i warzywa w ramach projektu Kosz Zdrowia

Autor: dlahandlu.pl 24 stycznia 2018 14:45

Fundacja Auchan będzie finansować projekt Kosz Zdrowia, zgłoszony przez tarnowski supermarket Simply, tarnowskie Auchan oraz Małopolską Fundację Empatia. Celem projektu jest pokazanie młodzieży, jak ważne jest prawidłowe, zdrowe odżywianie. W ramach projektu, przez kolejnych 12 miesięcy promowanych będzie kolejno 12 różnych owoców i warzyw.

- Celem projektu jest pokazanie młodzieży, jak ważne jest prawidłowe, zdrowe odżywianie, spożywane dobrych, zdrowych i lokalnych owoców i warzyw oraz prowadzenie aktywnego, zdrowego trybu życia. Projekt składa się z 12 etapów. Każdy miesiąc będzie poświęcony jednemu owocu lub warzywu. Bohaterem styczniowej edycji projektu jest jabłko – czytamy na stronie internetowej sieci Simply.

 Auchan i Simply będą gościły grupy dzieci i młodzieży z tarnowskich szkół, które zwiedzą sklepy i zapoznają się z gamą produktów oznakowanych niebieskim logo „Żyć lepiej”, czyli które nie zawierają składników niekorzystnych takich jak np. olej palmowy, niektóre barwniki spożywcze, glutaminiany i azotany, a zawierają więcej białka i mniej soli, tłuszczów nasyconych i cukru.

Młodzież zapozna się także z gatunkami jabłek oraz ich wartościami odżywczymi. Akcje w szkołach i przedszkolach prowadzą wolontariusze z Małopolskiej Fundacji Empatia, którzy w styczniu propagują wartości odżywcze jabłek. W lutym bohaterem akcji będzie marchewka.

Małopolska Fundacja „Empatia” ma swoją siedzibę w Tarnowie. Prowadzi i wspiera różnorodne działania na rzecz funkcjonowania i rozwoju dzieci oraz młodzieży. W szczególności propaguje działania pro-zdrowotne. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,32

  • Śr

    7,01

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8744

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane