PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Auchan chce kupować centra handlowe z hipermarketami Real

www.portalspozywczy.pl 14 kwietnia 2014 16:44

- W ramach naszej strategii chcemy kupić kilka nieruchomości handlowych, w których działają sklepy Real. (....) chcemy otwierać 1-2 nowe sklepy co roku, może nie w roku 2015, ale potem na pewno co rok takie tempo uda się utrzymać - mówi w rozmowie z serwisem www.portalspozywczy.pl Francois Colombie, przewodniczący rady nadzorczej Auchan Polska.

Trzy lata temu w wywiadzie dla serwisu www.portalspozywczy.pl mówił Pan, że Auchan ma grunty pod ok. 50-60 nowych obiektów, tymczasem po przejęciu Reala macie w Polsce już prawie 80 sklepów. Czy jest szansa na 100 lub więcej obiektów Auchan w naszym kraju?

Francois Colombie: Żeby osiągnąć taką skalę 100 hipermarketów Auchan w Polsce, potrzebowalibyśmy dokonać kolejnych przejęć, a nie wiem, czy UOKiK by na to pozwolił. Decyzja Urzędu dała sygnał do zatrzymania konsolidacji na rynku hipermarketów. Jej konsekwencją jest strata wartości wielu centrów handlowych, w których najemcami są hipermarkety. Coraz trudniejsze będzie zrobienie transakcji w formacie hipermarketów bez możliwych ograniczeń ze strony UOKiK, a tym samym trudno będzie podnosić konkurencyjność hipermarketów o w konsekwencji zwiększyć ich atrakcyjność dla klientów. To ewidentnie wpłynie na spadek wartości nieruchomości. W ramach naszej strategii chcemy kupić kilka nieruchomości handlowych, w których działają sklepy Real.

Właściciele obiektów są zainteresowani takim rozwiązaniem?

Francois Colombie: W przypadku wielu sklepów Real powierzchnie są dzierżawione, natomiast Auchan woli otwierać sklepy we własnych centrach handlowych. Będzie to możliwe, bo już w tej chwili jest kilka funduszy, które chętnie sprzedadzą nam swoje nieruchomości. Tak jak wspominałem, dla Auchan posiadanie większości naszych centrów handlowych, w którym głównym najemcą ma być nasz hipermarket, jest fundamentem strategii rozwoju.

Jak wyglądają nakłady, plany inwestycyjne na najbliższe lata - po wyłączeniu oczywiście nakładów na remodeling i rebranding sklepów Real?

 • op 2014-06-09 14:53:08

  jakiś czas temu prawie wszystkie hipery sprzedawały grunty funduszom by potem je podnajmować

  teraz będą je znowu odkupować ?

  wygląda to na przewałkę na Vat

 • real 2014-04-14 17:47:52

  baju, baju bedziem w raju

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane