Auchan czeka na opinię PIP ws. świadczenia 500+

www.portalspozywczy.pl 7 lutego 2017 12:36

W związku z poddaniem w wątpliwość prawidłowości działań w zakresie wydatkowania środków ZFŚS, a w szczególności wliczania m.in. świadczenia 500+ do dochodu miesięcznego brutto rodziny pracownika, od którego to dochodu zależy rodzaj i wysokość świadczeń z Funduszu, w dniu 30 stycznia br. odbyło się nadzwyczajne spotkanie z Partnerami Społecznymi, na którym ustalono wspólne stanowisko - informuje Dorota Patejko,
Dyrektor ds. Komunikacji, Auchan Polska.

- Spotkanie dotyczyło funkcjonowania Komisji Socjalnych, które zachowają dotychczasową działalność do czasu otrzymania stanowiska Państwowej Inspekcji Pracy dotyczącej wliczania, lub nie świadczenia 500+ do miesięcznego dochodu, który stanowi bazę wyliczenia świadczenia z Funduszu Socjalnego - informuje Dorota Patejko, Dyrektor ds. Komunikacji, Auchan Polska.

Przypomnijmy, Dariusz Paczuski z NSZZ "Solidarność" poinformował PAP, że do związku zgłaszają się pracownicy, którym pracodawca "grozi negatywnymi skutkami", jeśli nie podpiszą zaświadczenia ws. otrzymywania środków z programu "Rodzina 500 plus".

Całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • mama19800 2017-02-09 16:41:39

    ZFŚS jest dla wszystkich pracowników . Aby było sprawiedliwie, każdy powinien podawać realne dochody , aby dostać dofinansowanie do czegokolwiek.

  • żal.pl 2017-02-07 13:57:36

    za takie postępowanie Auchan powinno się zbojkotować tą sieć, kpina z ludzi, nie dość że mają najniższe zarobki to jeszcze chcą odebrać podstawowe świadczenia ludziom. Żenada

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane