Auchan i Lienta w Rosji reglamentują kasze

Autor: tvp.info 20 listopada 2014 13:13

Dwie ogromne sieci hipermarketów, Auchan i Lienta, ogłosiły, że każdemu klientowi będą sprzedawać tylko kilka opakowań kaszy gryczanej. Kiepskie plony spowodowały, że zaczyna brakować tego podstawowego produktu spożywczego - podaje tvp.info.

„Gryczanemu kryzysowi" poświęciła komentarz redakcja dziennika „Wiedomosti". Jak pisze, ceny kaszy są w Rosji ważnym wskaźnikiem sytuacji gospodarki i poziomu życia.

Sieć hipermarketów Lienta pozwala klientom na kupno tylko pięciu paczek kaszy gryczanej. Podobnie wygląda sytuacja w sklepach Auchan. Wzrost ceny tego produktu jest bardzo szybki - w ciągu pierwszego tygodnia listopada cena skoczyła aż o 7,8 proc. W niektórych regionach cena gryki wzrosła ponad dwukrotnie- podaje tvp.info.

Za wzrost cen odpowiadają kiepskie zbiory. Rosja praktycznie nie importuje kaszy. A jest to produkt wręcz niezbędny w rosyjskiej kuchni. Statystyczny Rosjanin w ciągu roku zjada blisko 3,5 kg gryki. Co więcej, gryka jest w Rosji „wskaźnikiem paniki" - gdy tylko w kraju dzieje się źle, torby z kaszą gryczaną znikają z półek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane