Auchan i Schiever wynajmują powierzchnię od Valad Europe

Autor: dlahandlu.pl 15 lipca 2015 18:04

Auchan i Schiever wynajmują powierzchnię od Valad Europe Valad zainwestował m.in. w CH Rondo w Bydgoszczy, fot za valad.eu

Valad Europe podpisało osiem nowych umów najmu powierzchni handlowej w Polsce. Siedem z nich zawartych zostało z siecią hipermarketów Auchan, a jedna z firmą Schiever Polska.

Osiem nowych umów najmu stanowi prawie 170.000 mkw. z aktywów Valad Polish Retail Fund (VPRF). Średni okres najmu wynosi 12 lat. W ciągu ostatnich dwóch lat, Valad wdrożył różne inicjatywy w zakresie zarządzania aktywami, których celem jest zwiększenie ogólnej wartości Funduszu dla inwestorów: w tym renowację zarówno centrum handlowego Ster w Szczecinie oraz CH Rondo w Bydgoszczy.

- Auchan jest jedną z kilku międzynarodowych sieci sprzedaży detalicznej, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy dokonały znacznych inwestycji w Polsce. Wydatki na konsumpcję stale rosną, oczekujemy więc, że trend ten się utrzyma - komentuje Karol Pilniewicz, dyrektor Valad Europe na Europę Środkową.

Auchan zastępuje sklepy sieci Real w siedmiu galeriach handlowych (Centrum Janki w Warszawie, Centrum Handlowe Korona we Wrocławiu, Centrum Handlowe Rondo w Bydgoszczy, Centrum Handlowe Krokus w Krakowie, Centrum Handlowe King Cross Praga w Warszawie, Centrum Handlowe Kometa w Toruniu i Centrum Handlowe Tulipan w ‎Łodzi). Spółka Schiever Polska wynajęła powierzchnię pod hipermarket w Centrum Handlowym Ster w Szczecinie.

VPRF to fundusz zamknięty obejmujący sześć centrów handlowych pierwszej generacji i trzy hipermarkety w siedmiu głównych polskich miastach, o łącznej powierzchni 300 000 mkw.

Spółka Valad Europe zarządza w ramach 24 funduszy i mandatów w Europie aktywami nieruchomościowymi i zdolnościami inwestycyjnymi o wartości 5,3 mld EUR. W portfelu jej aktywów znajduje się ponad 400 nieruchomości i ok. 3,7 tys. najemców.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • dudek 2015-07-17 00:36:17

    Auchan bardzo dobrze się rozwija ostatnimi czasy, jak napisali na gowork.pl/opinie_czytaj,17057 to od kiedy wykupili reala jest coraz lepiej.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9386

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane