PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Auchan kupuje centra handlowe w Rumunii

www.portalspozywczy.pl 7 lipca 2014 14:34

Francuska grupa Auchan za 280 mln euro kupiła w Rumunii 12 centrów handlowych. W każdym z nich znajdowały się hipermarkety Real, przejęte przez Auchan od niemieckiej grupy Metro w minionym roku - poinformował portal "Fresh Plaza". Podobne działania w Polsce zapowiadali w maju w rozmowie z serwisem portalspożywczy.pl Marek Szeib, dyrektor generalny i prezes Auchan Polska oraz Francois Colombie, przewodniczący rady nadzorczej Auchan Polska.

To, co polski Auchan wygeneruje jako dodatkowe środki na inwestycje, to będzie mógł zainwestować. Nic się tu nie zmienia, a więc rozwój będzie postępował w zależności od możliwości inwestycyjnych Auchan w Polsce. W ramach naszej strategii chcemy kupić kilka nieruchomości handlowych, w których działają sklepy Real - mówił serwisowi portalspozywczy.pl Szeib. Jak dodał Colombie, kilka funduszy wyraziło zainteresowanie sprzedażą swoich nieruchomości.

Rumuńskie centra handlowe, które przejęło Auchan, znajdują się w Bukareszcie, Timisoarze i ośmiu innych miastach. We wszystkich z nich ulokowane były hipermarkety Real (ich rebranding na Auchan zakończony został w kwietniu 2014 r.). Łączna powierzchnia przejętych centrów handlowych to ok. 200 tys. mkw. Auchan w minionym roku przejęło 20 rumuńskich sklepów sieci Real.

Francuska grupa na ten moment posiada w Rumunii 31 hipermarketów, które generują rocznie sprzedaż na poziomie ponad 1 mld euro.

Grupa Auchan w styczniu 2014 r. uzyskała zgodę UOKiK na przejęcie 49 hipermarketów Real w Polsce. Wcześniej Auchan miało w naszym kraju 29 sklepów, a Real 57. Ostatecznie francuska sieć nie będzie jednak miała 86 lokalizacji pod swoim szyldem, a 78, bowiem zgoda UOKiK na przejęcie miała charakter warunkowy - Urząd jednocześnie nakazał Auchan sprzedaż 8 hipermarketów Real w terminie 18 miesięcy od momentu wydania decyzji.

Pierwszy w Polsce sklep po rebrandingu z Reala na Auchan wystartował w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu 27 czerwca 2014 r. Rebranding wszystkich sklepów w naszym kraju ma się zakończyć w ciągu dwóch lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,70

 • Śr

  5,21

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane