Auchan ma pierwszy supermarket w Polsce. Znajduje się w Konstancinie pod Warszawą

Autor: dlahandlu.pl 22 listopada 2017 11:21

Auchan ma pierwszy supermarket w Polsce. Znajduje się w Konstancinie pod Warszawą Fot. Shutterstock

Pierwszy supermarket Auchan w Polsce otwarto 15 listopada na przedmieściach Warszawy – poinformował Auchan Retail.

Jak poinformowała nas Dorota Patejko, dyrektor komunikacji i CSR Auchan Polska, supermarket znajduje się Konstancinie. Wcześniej był tam sklep SIMPLY.

 

- Jest to kolejny krok w naszej strategii ujednolicenia wszystkich formatów wokół marki Auchan. Dzięki stylowi „phygital”, sklep oferuje polskim klientom innowacyjne i zróżnicowane podejście do zakupów – czytamy w komunikacie Auchan Retail.

Sklep o powierzchni 1800 mkw. oferuje ponad 12 000 produktów, w tym duży wybór produktów sezonowych i regionalnych. W placówce znajduje się strefa obsługi klienta i kącik "bistro". Sklep posiada również punkt Drive (Coolomat), na którym klienci mogą odbierać produkty zamówione przez AuchanDirect.pl.

Przypmnijmy, że w marcu br. Auchan zarejestrował w polskim urzędzie patentowym dwa znaki towarowe: Moje Auchan oraz Auchan Supermarket. Według klasyfikacji znaki dotyczą poszczególnych grup produktów, ale i usług. Podmiotem zgłaszającym było Auchan Holding. Spekulowaliśmy wówczas, że może to oznaczać, że pierwsze nowe szyldy francuskiej grupy zawisną wkrótce na polskich sklepach, a szyld Simply Market zniknie z rynku.

Zgodnie z zapowiedziami, Auchan rozpoczął rebranding sieci supermarketów Simply Market na Moje Auchan. Pierwsza taka placówka działa przy ul. Andresena 4 w Warszawie.

Simply Market Polska to sieć 34 supermarketów należących do spółki Elea Polska. Sklepy są usytuowane w centralnej i południowej Polsce. W lipcu 2017 roku sieć uruchomiła placówkę na Pomorzu - w Gdyni. W lutym 2017 roku spółka Auchan Polska została 100 proc. właścicielem Elea Polska w miejsce dotychczasowego właściciela AUCHAN RETAIL INTERNATIONAL S.A. Taka sama zmiana miała miejsce w przypadku spółki Auchan E-commerce Polska, prowadzącej sklep auchandirect.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,44

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane