PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Auchan po przejęciu Reala liderem segmentu hipermarketów

Autor: Rzeczpospolita 3 grudnia 2012 09:06

Francuska grupa po sfinalizowaniu przejęcia będzie liderem segmentu hipermarketów i zbliży się do Biedronki - pisze "Rzeczpospolita".

Real ma w Polsce 54 hipermarkety, a po przejęciu ich przez Auchan pod szyldem francuskiej grupy działać ich będzie ok. 80, najwięcej na rynku. Jak podaje firma doradcza Planet Retail, w tym roku dzięki transakcji przychody Auchan można szacować na ok. 3 mld euro, co powinno firmie pozwolić przeskoczyć Tesco i zostać wiceliderem rynku, za Biedronką - pisze "Rz".

W Warszawie i okolicach Auchan ma obecnie trzy placówki, Real - pięć. W tym kontekście ciekawe, jak będzie wyglądała decyzja UOKiK. Przy poprzednich tego typu przejęciach każdy rynek lokalny rozpatrywany był oddzielnie, dlatego zarówno Biedronka jak i Carrefour, finalizując przejęcia, musiały sprzedać część sklepów.

Zdaniem Krzysztofa Badowskiego, partnera zarządzającego w Roland Berger, rosnąca dysproporcja pomiędzy dominującym detalistą, czyli Biedronką, a kolejnymi sieciami może doprowadzić do kolejnych transakcji - czytamy w "Rz".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane