Auchan przejmuje zarządcę swoich centrów handlowych

Autor: www.dlahandlu.pl 9 lutego 2015 09:18

Auchan przejmuje zarządcę swoich centrów handlowych

Auchan Polska przejmie część mienia spółki Schiever Polska, która zarządza czterema centrami handlowymi Auchan zlokalizowanymi w Legnicy, Raciborzu, Wałbrzychu i Zielonej Górze. Wniosek w tej sprawie trafił już do UOKiK.

Schiever Polska sp. z o.o. jest przedsiębiorcą prowadzącym w Polsce sprzedaż detaliczną artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku oraz właścicielem i zarządcą centrów handlowych. Schiever Polska zbędzie na rzecz Auchan Polska część aktywów materialnych i niematerialnych związanych z prowadzoną działalnością.

Swą działalność w Polsce Auchan rozpoczął w 1996 r.  Firma Schiever Polska, wspólny projekt grupy Schiever oraz Auchan utworzona została trzy lata później na zasadzie partnerskiej współpracy. W marcu 2001 Schiever Polska otworzył swój pierwszy hipermarket Auchan w Zielonej Górze.

Ponadto, tego samego dnia do Urzędu zgłoszono koncentrację polegająca na przejęciu przez Anciens Etablissmements Georges Schiever et Fils S.A. z siedzibą w Avallon wyłącznej kontroli nad Schiever Polska oraz  Rella Investments sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Anciens Etablissmements Georges Schiever et Fils S.A. jest podmiotem dominującym w międzynarodowej grupie kapitałowej prowadzącej sieci wielkopowierzchniowych sklepów spożywczych i budowlanych.

Rella Investments sp. z o.o. jest spółką, która przed dokonaniem zamierzonej koncentracji będzie bezpośrednio lub pośrednio prowadzić w Polsce działalność polegającą na sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku. Prezesem spółki jest Gaunt Christian Guy.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,49

  • Śr

    6,86

  • Min

    3,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane