Auchan przejmuje zarządcę swoich centrów handlowych

Autor: www.dlahandlu.pl 9 lutego 2015 09:18

Auchan przejmuje zarządcę swoich centrów handlowych

Auchan Polska przejmie część mienia spółki Schiever Polska, która zarządza czterema centrami handlowymi Auchan zlokalizowanymi w Legnicy, Raciborzu, Wałbrzychu i Zielonej Górze. Wniosek w tej sprawie trafił już do UOKiK.

Schiever Polska sp. z o.o. jest przedsiębiorcą prowadzącym w Polsce sprzedaż detaliczną artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku oraz właścicielem i zarządcą centrów handlowych. Schiever Polska zbędzie na rzecz Auchan Polska część aktywów materialnych i niematerialnych związanych z prowadzoną działalnością.

Swą działalność w Polsce Auchan rozpoczął w 1996 r.  Firma Schiever Polska, wspólny projekt grupy Schiever oraz Auchan utworzona została trzy lata później na zasadzie partnerskiej współpracy. W marcu 2001 Schiever Polska otworzył swój pierwszy hipermarket Auchan w Zielonej Górze.

Ponadto, tego samego dnia do Urzędu zgłoszono koncentrację polegająca na przejęciu przez Anciens Etablissmements Georges Schiever et Fils S.A. z siedzibą w Avallon wyłącznej kontroli nad Schiever Polska oraz  Rella Investments sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Anciens Etablissmements Georges Schiever et Fils S.A. jest podmiotem dominującym w międzynarodowej grupie kapitałowej prowadzącej sieci wielkopowierzchniowych sklepów spożywczych i budowlanych.

Rella Investments sp. z o.o. jest spółką, która przed dokonaniem zamierzonej koncentracji będzie bezpośrednio lub pośrednio prowadzić w Polsce działalność polegającą na sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku. Prezesem spółki jest Gaunt Christian Guy.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9386

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane