Auchan rejestruje w Polsce znaki Moje Auchan oraz Auchan Supermarket

Autor: dlahandlu.pl 8 sierpnia 2017 09:59

Auchan rejestruje w Polsce znaki Moje Auchan oraz Auchan Supermarket fot. shutterstock

Od początku marca sieć Auchan zarejestrowała w polskim urzędzie patentowym 2 znaki towarowe: Moje Auchan oraz Auchan Supermarket. Według klasyfikacji znaki dotyczą poszczególnych grup produktów, ale i usług. Podmiotem zgłaszającym jest Auchan Holding. Może to oznaczać, że pierwsze nowe szyldy francuskiej grupy zawisną wkrótce na polskich sklepach.

Przypomnijmy, pod koniec czerwca Auchan potwierdził, że marka MyAuchan zadebiutuje w Polsce. Szyld jest dedykowany formatowi convenience. Placówki z logo "Moje Auchan" będą nastawione na lokalnego konsumenta. Detalista już jakiś czas temu informował o konsolidacji marek, aby działać pod jednym rozpoznawalnym szyldem w wielu formatach. Sklepy typu My Auchan mają powierzchnię od 200 do 500 metrów kwadratowych.

W tym samym miesiącu media donosiły, że Auchan planuje zmianę szyldów na wszystkich sklepach sieci Simply Market w Polsce na Auchan Supermarket. 

Pierwsza placówka z takim szyldem ruszyła niecały rok temu w Saint-Germain-lès-Corbeil, 35 km od Paryża. Pisaliśmy, że w pierwszej połowie roku sieć chce przetestować 14 takich placówek. Nowy sklep był remontowany przez dwa i pół miesiąca. W placówce znalazły się nowe podłogi i armatury. Położono większy nacisk na towary świeże i ich przechowywanie. Do asortymentu dodano więcej produktów produktów wegetariańskich, wegańskich i regionalnych.

Historia sieci Simply Market w Polsce sięga 2002 r. W tym roku Auchan przejęło supermarkety od koncernu Rewe.

Pierwszy sklep Auchan w Polsce został otwarty w roku 1996, w Piasecznie pod Warszawą. Obecnie firma ma w Polsce 76 hipermarketów i 33 supermarkety.

Czytaj również: Auchan goni trendy - convenience, click&collect i cyfrowe etykiety zadebiutują nad Wisłą

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,32

  • Śr

    6,26

  • Min

    3,72

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane