Auchan, Simply Market i auchandirect.pl w jednej spółce

Autor: dlahandlu.pl 11 kwietnia 2018 12:43

Auchan, Simply Market i auchandirect.pl w jednej spółce fot. Moje Auchan

Auchan Polska, Arel sp. z o.o. (dawniej spółka Real) i Arel sp.k. a także Auchan E-Commerce (auchandirect.pl) i Elea Polska (Simply Market, Moje Auchan) ogłaszają plan połączenia spółek, działając na podstawie art. 500 § 2 i 3 KSH.

Plan połączenia został uzgodniony i podpisany 28 marca 2018 r. w Piasecznie, pomiędzy: Auchan Polska jako spółką przejmującą i spółkami przejmowanymi: Arel Sp. z o.o. i Arel sp.k., Auchan E-Commerce Polska i Elea Polska.

Połączenie będzie polegać na przejęciu spółek przejmowanych przez Auchan i zostanie zrealizowane poprzez przeniesienie całego majątku spółek przejmowanych na Auchan, które wstąpi z dniem połączenia we wszystkie prawa i obowiązki, aktywa i pasywa spółek przejmowanych.

Połączenie zostanie przeprowadzone bez podwyższenia kapitału zakładowego Auchan.

Z dniem wpisania przez sąd połączenia do KRS nastąpi wykreślenie spółek przejmowanych z KRS oraz ich rozwiązanie bez likwidacji.

Podstawę połączenia stanowić będą uchwały Zgromadzenia Wspólników spółek przejmowanych oraz uchwała Zgromadzenia Wspólników Auchan.

Decyzja o połączeniu jest przejawem realizacji przez Auchan oraz spółki przejmowane założeń polityki Grupy Auchan w Polsce oraz na całym świecie polegającej na skupieniu w jednym podmiocie wszystkich formatów sprzedaży detalicznej (hipermarkety, supermarkety, sprzedaż internetowa), jak również zmierza do ograniczenia kosztów prowadzonej działalności oraz podyktowana jest istotnym interesem gospodarczym spółek łączących się.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Em 2018-04-11 14:21:27

  Czekać aż znów się podzielą... O ile pamiętam, to całkiem niedawno auchandirect został właśnie wydzielony ze struktury Auchan Polska (?).

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,59

 • Śr

  3,49

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8833

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane