PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Auchan spełnia warunki koncentracji - sprzedaje 8 hipermarketów

Autor: www.dlahandlu.pl 5 marca 2015 14:47

Auchan spełnia warunki koncentracji - sprzedaje 8 hipermarketów

UOKiK wydał zgodę na dwie transakcje, które pozwolą Auchan Polska zrealizować warunki niezbędne do przejęcia sieci Real.

Obie koncentracje związane są z wykonaniem warunków nałożonych przez Urząd w ubiegłorocznej decyzji wyrażającej zgodę na przejęcie sieci Real przez Auchan Polska. UOKiK zgodził się wówczas na transakcję i zobowiązał jednocześnie Auchan Polska do sprzedaży ośmiu hipermarketów. Pierwsza transakcja polegać będzie na sprzedaży przez Auchan 8 hipermarketów: w Białymstoku, Bielsku Białej, Czeladzi, Legnicy, Rzeszowie, Sosnowcu, Szczecinie oraz Wałbrzychu. Ich właścicielem ma zostać Anciens Etablissmements Georges Schiever et Fils z siedzibą we Francji. Spółka ta jest podmiotem dominującym w międzynarodowej grupie kapitałowej Schiever i specjalizuje się w prowadzeniu sklepów wielkopowierzchniowych, galerii handlowych, hipermarketów i sklepów specjalistycznych. W ramach drugiej koncentracji Auchan będzie mógł przejąć od Schiever Polska dwa hipermarkety zlokalizowane w Legnicy i Wałbrzychu, które do tej pory były wspólnie kontrolowane przez Auchan Polska i Schiever Polska.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania.

Przypomnijmy, w listopadzie 2012 roku grupa Metro podpisała umowę z grupą Auchan w sprawie sprzedaży za 1,1 mld euro sieci Real w Polsce, Rumunii, Rosji i na Ukrainie.

Czytaj również: Auchan wydziela zarządzanie 8 hipermarketami Real do spółki Rella Investment

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Piotrek 2015-03-09 10:27:29

  Oczywiście, że będą działać pod szyldem Auchan, bo pod jakim innym mogą działać?

  Wszystkim będzie zarządzał Auchan, bo to przecież oni mają centralę zakupów tylko właściciel tych 8 marketów będzie inny.

  Jeśli UOKiK tak podchodzi do sprawy to w ogóle nie jest potrzebny bo nie spełnia swojego zadania... wystarczy podzielić firmę na kilka spółek i już nie mogą się do Ciebie przyczepić... ten urząd to jakaś kpina. Czepiają się małych rzeczy a przekrętu w największej spożywczej transakcji w naszym kraju nie widzą (albo nie chcą widzieć). Może NIK powinien zainteresować się tych urzędem??

 • Ja 2015-03-07 12:59:24

  No właśnie, to jest przecież otwarty przekręt. Nie wierze ze ludzie z uokiku są tak tępi aby tego nie wiedzieć?

 • N. 2015-03-06 08:31:45

  Ciekawe pod jakim szyldem będą działać te "sprzedane" markety, biorąc pod uwagę, że Schiever prowadził w Polsce markety Auchan...

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,55

 • Min

  1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane