Auchan w sierpniu ruszy z drugą fazą przebudowy centrum handlowego w Gdańsku

Autor: dlahandlu.pl 19 maja 2015 09:49

Przebudowa centrum handlowego Auchan Gdańsk to jedna z największych inwestycji prowadzonych obecnie przez inwestora i właściciela galerii, firmę Auchan Polska. Planowany remodeling doprowadzi do powiększenia powierzchni handlowej obiektu. Prace ruszą w sierpniu 2015 roku.

Immochan, zarządca i komercjalizator 22 centrów handlowych Auchan w Polsce rozpocznie przebudowę południowej strony swojego obiektu w Gdańsku, która potrwa do 2016 roku. Dzięki pracom GLA obiektu osiągnie 48 500 mkw. (wraz z Leroy Merlin, Decathlon i Norauto), a liczba dostępnych w obiekcie butików wzrośnie do 70.

- Zależy nam na poszerzeniu gamy najemców, powiększeniu powierzchni handlowej galerii oraz nadaniu jej wnętrzom nowoczesnego charakteru – mówi Monika Janczewska-Leja, dyrektor komercjalizacji Immochan.

Prace przebiegać będą w dwóch etapach. Każdy etap rozpocznie wyburzenie istniejącej konstrukcji galerii. W jej miejscu powstanie nowy, powiększony obiekt. W trakcie modernizacji w sposób nieprzerwany będzie działał hipermarket Auchan, cześć galerii, której przebudowa odbędzie się w kolejnym etapie, a także cały park handlowy.

- Materiały, jakie zastosujemy podczas przebudowy, swoją kolorystyką nawiązywać będą do drewna, piasku oraz bursztynu” – zdradza Maciej Wydrzyński, szef projektu z działu technicznego Immochan.

W zmodernizowanym Auchan Gdańsk pojawią się strefa wypoczynku z dostępem do bezpłatnego internetu oraz udogodnienia dla osób z dziećmi – pokój rodzica z dzieckiem oraz strefy zabaw dla najmłodszych. Zostanie wprowadzone energooszczędne oświetlenie.

CH Auchan Gdańsk, mieszczące się przy ulicy Szczęśliwej 3, zostało otwarte w 1998 roku. Jest jednym z pierwszych obiektów handlowych Immochan, jakie powstały w Polsce. Pierwsza faza przebudowy galerii odbyła się w 2012 roku i objęła północną stronę budynku. Do grona najemców dołączyła wówczas sieć sklepów z zabawkami – Toys’R’Us.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane