PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Auchan zapowiada nowe otwarcie: Hipermarkety w odświeżonej formule, mniej marek własnych

Autor: dlahandlu.pl za Retail Detail 5 października 2017 11:06

Auchan zapowiada nowe otwarcie: Hipermarkety w odświeżonej formule, mniej marek własnych

Grupa Auchan chce uruchomić hipermarkety w nowej formule w marcu 2019 roku. Francuski detalista zaimplementuje także chiński koncept Auchan Minute do innych krajów.

Dyrektor generalny Grupy Auchan Wilhelm Hubner uważa, że ​​nowa formuła powinna ożywić format hipermarketu. Koncept ten nie jest już wewnętrznie nazwany hipermarketem, a sam Hubner mówi, że Auchan wprowadzi coś zupełnie nowego na rynek, ale nie zdradza szczegółów. Wiadomo, że  owa tajmenicza formuła zostanie wprowadzona nie tylko we Francji, ale także w krajach, w których sieć ma już silną pozycję.

Grupa chce także rozszerzyć formułę Auchan Minute. Ten koncept sklepu konsumenckiego z powodzeniem działa w Chinach, ale ma szybko wejść na kolejne rynki, włącznie z Francją.

Hubner chce również zmniejszyć portfolio marek własnych sieci: obecnie Auchan ma ich aż 230, ale szef Grupy chce w przyszłości ograniczyć ich liczbę do około 15.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • whan 2017-10-05 17:44:42

  Ehh, mijacie się z prawdą przez co ten news mocno zmienia sens zmian w Auchan.

  Auchan nie zmniejsza ilości produktów marki własnej, a jedynie ujednolica i upraszcza ich nazewnictwo. Obecnie w Auchan jest ok 300 różnych marek własnych, których klienci nie kojarzą, ma być 15. Gama tych produktów nie zmieni się.

 • Maf 2017-10-05 14:56:40

  No, No - ucieczki z profilem do góry. Ambitne i ryzykowne. Ciekawe co z koszykami cen? Podziwiam taki ruch w dobie powszechnych dyskontów i dyskontyzacji innych formatów. To ważna innowacja formatu - a może przełamanie kryzysu tegoż? Carrefour robi podobnie - kto następny? Maf

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane