PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Auchan zdecydowało się na dedykowane usługi logistyczne

www.portalspozywczy.pl 31 marca 2016 14:38

Centrum Dystrybucyjne ID Logistics dla sieci hipermarketów Auchan to jeden z najnowocześniejszych obiektów typu BTS (Build-to-Suit) w Polsce. Zostało wybudowane i przystosowane do potrzeb klienta w zakresie magazynowania i dystrybucji towarów spożywczych i przemysłowych (m.in. produkty chemiczne, kosmetyki, środki czystości i artykuły spożywcze, które nie wymagają temperatury kontrolowanej) do sklepów Auchan w północnej części Polski.

- Z tego magazynu zapewniamy obsługę logistyczną dla Auchan w Polsce północnej. Mamy kontrakt na 5 lat. Nasza firma koncentruje się na usługach logistyki kontraktowej specjalnie dla sieci handlowych – powiedział w rozmowie z serwisem portalspożywczy.pl Yann Belgy, Dyrektor Generalny ID Logistics Polska

Centrum dystrybucyjne skonsolidowało operacje logistyczne przeprowadzane wcześniej w dwóch magazynach, Odrzywółku k. Grójca (Food) i Mszczonowie (NonFood).

 W centrum dystrybucyjnym w Mszczonowie odbywają się procesy: przyjęcie dostaw od dostawców i producentów, składowanie i kompletacja towarów w obiegu stokowym, obsługa towarów w obiegu cross-dockingowym, obsługa ekspedycji i załadunku samochodów dostawczych, które dostarczają towar bezpośrednio do sklepów. Dodatkowo w magazynie przeprowadzana jest polonizacja towarów z importu (umieszczenie etykiet w języku polskim, co pozwala na spełnianie wymogów dopuszczenia towarów do obrotu) oraz odbywa się składowanie wyrobów alkoholowych w strefie akcyzowej przed dopuszczeniem ich do obrotu.

Jak powiedział Yann Belgy, magazyn w Mszczonowie został zaprojektowany i dostosowany do potrzeb klienta – sieci Auchan oraz operatora logistycznego ID Logistics. Wysokość robocza hali magazynowej jest o 2 metry wyższa od standardowej i wynosi 12 m.

Więcej: portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane