PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Auchan zwiększył przychody o 5,8 proc. Pomogła Europa Wschodnia, w tym Polska

Autor: dlahandlu.pl 19 marca 2013 20:32

Auchan zwiększył przychody o 5,8 proc. Pomogła Europa Wschodnia, w tym Polska

W 2012 r. skonsolidowane przychody Grupy Auchan przed opodatkowaniem zwiększyły się o 5,8 proc. do poziomu 46,9 mld euro. Co istotne najbardziej do wzrostu przyczyniły się sklepy sieci działające w krajach Europy Wschodniej i Azji.

- Pomimo nadal trwających zaburzeń gospodarczych w Europie w 2012 r. grupie Auchan udało się zanotować solidny wzrost przychodów, w szczególności dzięki sieci supermarketów, czynnikom wzrostu wykreowanym na rynkach Rosji i Chin oraz formatowi Drive. Wszystkie główne wskaźniki finansowe wykazywały dobre wyniki, przy wysokim poziomie inwestycji we Francji i za granicą - tłumaczy Vianney Mulliez, prezes rady nadzworczej Grupy Auchan

Działalność międzynarodowa przyniosła Grupie Auchan 57 proc. przychodów, zaś działalność we Francji 43 proc. (w porównaniu do 45 proc. w 2011 r.) . Wkład w wyniki ogółem krajów Zachodniej Europy bez Francji (Hiszpania, Włochy, Portugalia i Luksemburg) sięgnął 24 proc., podczas gdy krajów Europy Środkowej i Wschodniej (Polska, Węgry, Rumunia, Rosja i Ukraina) oraz Azji (Chiny i Tajwan) - 33 proc.

Przychody pozostawały stabilne, jednak w krajach Europy Zachodniej bez Francji Auchan zanotował niewielki spadek o 0,7 proc., wzrosły natomiast o 2,2 proc. we Francji oraz o rekordowe 16,8 proc. w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Azji. Przychody ze sprzedaży brutto wzrosły o 4,7 proc. w ujęciu bez paliw przy stałych kursach wymiany, przy czym 3,5 proc. wzrostu wynikało z rozwoju i ekspansji grupy, zaś 1,2 proc. z poprawy wyników dotychczasowych sklepów.

Przychody ze sprzedaży brutto całej sieci Auchan osiągnęły poziom 60,2 mld euro, co stanowi wzrost o 7,1 proc.

Po spadku w 2011 r., EBITDA zwyżkował o 6,9 proc. do 2.540 mln EUR dzięki podtrzymaniu wysokiego poziomu zysku brutto a w szczególności dzięki utrzymaniu w ryzach skali wzrostu bieżących kosztów operacyjnych bez uwzględnienia amortyzacji, rezerw i trwałej utraty wartości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,69

 • Śr

  3,62

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane