Autokorekta projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele (zobacz nowy projekt)

Autor: www.dlahandlu.pl 13 lutego 2017 09:27

Autokorekta projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele (zobacz nowy projekt) fot. shutterstock

7 lutego odbyły się konsultacje ws. obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego przygotował autokorekta do projektu ustawy. Jeden z zapisów mówi, że za złamanie przepisów grozi grzywna w wysokości uzależnionej od obrotu, która nie może przekraczać 10% wartości obrotu uzyskanego w poprzedzającym roku podatkowym.

Zmiany polegają m.in. na tym, że ilekroć w ustawie jest mowa o placówce handlowej – należy przez to rozumieć wszelkie obiekty, w których prowadzona jest sprzedaż towarów i wyrobów w zakresie detalicznym, hurtowym oraz detalicznym i hurtowym, w tym sprzedaż towarów i wyrobów kupionych
w celu ich odsprzedaży w formie sklepów, stoisk, straganów, hurtowni, składów węgla, składów materiałów budowlanych, domów towarowych, domów wysyłkowych, biur zbytu oraz w formie sklepów internetowych, w których dochodzi do zatrudnienia.
Ponadto przepisy ustawy obejmują franczyzobiorców i przedsiębiorców prowadzących działalność w oparciu o umowę agencji z wyłączeniem stacji paliw płynnych (...) oraz aptek i punktów aptecznych.
Dodano również zapisy m.in. o zakładach pogrzebowych, festynach czy urzędach pocztowych.

W rozdziale końcowym czytamy, że kto dopuszcza się handlu oraz wykonywania innych czynności sprzedażowych w niedziele oraz wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę zakazanych w ustawie
podlega grzywnie w wysokości uzależnionej od obrotu, która nie może przekraczać  10% wartości obrotu uzyskanego w poprzedzającym roku podatkowym.

Poniżej pełna treść dokumentu:

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • MArek M. 2017-03-15 22:41:53

  Solidarność sama zgłasza autokorektę do swojego projektu. Jeśli uważają, że jest zły, powinni go wycofać i zebrać od nowa podpisy pod nową wersją. To jest nie fair wobec pół miliona Polaków, którzy podpisali się pod pierwszym projektem.

 • talar 2017-03-11 21:57:15

  To Solidarność, autor tego prawnego bubla, dzieli drobnych przedsiębiorców na tych co mają ochronę przed zagranicznymi marketami i tych gorszego sortu! To grzech mieć logo i należeć do sieci? Gdzie tu logika i ideały?

 • alry 2017-02-17 17:13:57

  Stragan mozesz otworzyc ale sam musisz go prowadzic lub z zona i dziecmi.Jaki problem nie rozumiem?

ZOBACZ WSZYSTKIE (9)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,69

 • Śr

  2,80

 • Min

  2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8777

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane