Avans chce być liderem w branży elektromarketów

Autor: www.dlahandlu.pl 31 października 2012 10:28

W tydzień po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, nowi właściciele sieci AVANS, bracia Sławomir i Arkadiusz Tomalowie otworzyli dwa nowe elektromarkety. Jest to potwierdzenie rozpoczęcia realizacji strategii, zakładającej dynamiczną ekspansję sieci AVANS na terenie całego kraju.


 

Nowe elektromarkety sieci AVANS, każdy o powierzchni około 1 000 mkw., powstały w Łukowie (województwo lubelskie) oraz w Jaworze (województwo dolnośląskie). Łukowski elektromarket ogólnopolskiej sieci AVANS otwarty został 25 października, natomiast sklep AVANS w Jaworze rozpoczął działalność dzień później, czyli 26 października br. Nowo otwarte elektromarkety oferują szeroki wachlarz asortymentu branży Multimedia/RTV/AGD, ze szczególnym naciskiem na nowe technologie najlepszych marek.

 

- Otwarcie dwóch nowych elektromarketów pod brandem AVANS jest dla nas ważnym krokiem w zakładanej dalszej, dynamicznej ekspansji na polskim rynku. A fakt, że inauguracja działalności tych sklepów nastąpiła w ciągu kilku dni od uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest tylko potwierdzeniem naszego przygotowania do intensywnego rozwoju sieci i skutecznego umacniania pozycji marki, szczególnie w tych regionach, w których dotychczas nie byliśmy obecni. Warto zaznaczyć, że rynek handlowy stabilizuje się i dostępnych jest dziś coraz więcej lokalizacji w nowoczesnych galeriach. Coraz częściej odnawia się także galerie, które funkcjonują na lokalnym rynku już kilka lat, co wiąże się również z remodelingiem i rekomercjalizacją. Zamierzamy wykorzystać te tendencje i wybierać spośród najlepszych lokalizacji - mówi Sławomir Tomala, Prezes Zarządu OpenMedia, właściciela sieci AVANS.

 

Spółka OpenMedia, poprzez którą bracia Tomalowie zarządzają siecią AVANS, jeszcze w tym roku planuje otwarcie kilkunastu nowych elektromarketów, a w przyszłym roku, jeszcze intensywniejszą kontynuację powiększania sieci sprzedaży na mapie Polski.

 

- Osiągnięcie pozycji lidera w branży elektromarketów jest dla nas priorytetowym celem. Będzie to możliwe dzięki skutecznemu i konsekwentnemu rozwijaniu sieci sprzedaży w najlepszych dla klientów lokalizacjach. Nie możemy jeszcze ujawniać konkretnej liczby sklepów, które planujemy otworzyć, ale zapewniam, że będzie to znacząca liczba, a każda z decyzji o nowej lokalizacji poprzedzona będzie wnikliwymi analizami danego regionu oraz zakładanej przyszłej rentowności. Z naszego doświadczenia wynika, że sukcesywne pozyskiwanie udziałów rynkowych jest najskuteczniejszą metodą na prowadzenie biznesu w tej branży. Dzięki wzrostowi organicznemu i kolejnym akwizycjom zamierzamy zbudować silną grupę elektromarketów, obecnych w całej Polsce i tym samym zostać liderem rynku w ciągu trzech lat - dodaje Sławomir Tomala.

 

Obecnie rodzina Tomalów zarządza dwiema markami - Avans i Media Expert. 24 października br. złożony został do UOKiK wniosek o przejęcie elektromarketów kolejnej marki - Havo. Po uzyskaniu zgody na ich zakup, bracia Tomalowie zarządzać będą ponad 240 sklepami własnymi i ponad 200 franczyzowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,62

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane