Avita chce być siecią ogólnopolską z 280 sklepami

www.portalspozywczy.pl 3 maja 2012 19:13

Avita chce być siecią ogólnopolską z 280 sklepami

- W 2012 i 2013 planujemy przyłączyć do naszej sieci blisko 200 nowych sklepów z terenu całej Polski - mówi Marcin Rogatko, szef działu rozwoju sieci Avita. Dzięki ambitnym planom rozwoju Avita z sieci regionalnej chce wkrótce zostać operatorem ogólnopolskim.

Firma zakłada, że do końca tego roku do sieci przystąpi około stu placówek.

Operator chce nie tylko przyłączać pojedyncze placówki handlowe, ale rozmawia także z właścicielami niewielkich sieci handlowych. - Jak najbardziej są prowadzone rozmowy na temat przyłączania innych mniejszych sieci - mów szef działu rozwoju sieci Avita. Nie chce jednak zdradzić kiedy rozmowy mogą zostać sfinalizowane.

- Naszą ideą jest jednoczyć niezależnych kupców tak, aby stali się znaczącą siłą w handlu detalicznym w kraju - dodaje. Jednak jak zaznacza, dużym problemem jest silnie nasycony rynek, czyli bardzo duża konkurencja różnych systemów franczyzowych i sieciowych.

Avita chce integrować w ramach sieci sklepy ogólnospożywcze średniego i dużego formatu oraz sklepy specjalistyczne - monopolowe. - Obserwujemy obecnie tendencję konsolidacji w handlu detalicznym na ogromną skalę, która jest obroną przed inwazją sklepów wielkoformatowych z kapitałem zagranicznym - podsumowuje Marcin Rogatko.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • G.Tera 2012-05-08 14:11:06

  200 nowych sklepów? Czyżby nowa konkurencja dla ogólnopolskich sieciówek?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,99

 • Śr

  5,98

 • Min

  4,67

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10809

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane