Axis wprowadza kompleksowe rozwiązania do optymalizacji funkcjonowania sklepów

Autor: pr 1 czerwca 2017 13:27

Axis Communications kontynuuje wdrażanie zaawansowanych rozwiązań analitycznych do swojego portfolio poprzez pełną integrację kamer i głośników sieciowych, a także urządzeń do kontroli dostępu z aplikacjami firmy Cognimatics. Te kompleksowe rozwiązania pozwalają na zoptymalizowanie pracy sklepów oraz zminimalizowanie strat ponoszonych w sektorze handlowym dzięki dostarczeniu klientom wiedzy niezbędnej do zwiększenia efektywności funkcjonowania sklepów.

- Konkurencja na rynku rośnie praktycznie w każdej branży i często nawet najmniejsze niedopatrzenie może spowodować straty - mówi Johan Åkesson, Director Business Development Retail w Axis Communications. - Zwiększenie przychodów w przeliczeniu na klienta, ograniczenie strat oraz zwiększenie zadowolenia klienta to obowiązek każdego sprzedawcy. Dzięki nowym rozwiązaniom Axis wychodzi naprzeciw oczekiwaniom handlowców dając im szansę na zdobycie tak samo dokładnych informacji o klientach sklepów stacjonarnych, jak mają już ich konkurenci działający w Internecie.

Nowe rozwiązania wykorzystujące narzędzia analityczne Cognimatics będą dostępne na rynku wyłącznie pod marką Axis. Mają one za zadanie wspomóc handlowców w dwóch kluczowych obszarach – optymalizacji funkcjonowania sklepów poprzez dostarczenie kompleksowych informacji na temat klientów, a także minimalizacji strat dzięki działaniom prewencyjnym i zapobieganiu kradzieżom.

W ramach optymalizacji działania sklepów urządzenia Axis, w tym kamery i urządzenia audio wyposażone w wydajne aplikacje typu bussiness intelligence, zapewniają niespotykaną wcześniej dokładność w zakresie liczenia osób, rozpoznawania ich wieku i płci, szacowania zapełnienia dostępnej przestrzeni czy monitorowania kolejek do kas. Informacje są dostarczane za pośrednictwem przejrzystych raportów, przechowywane w chmurze i dostępne zarówno z poziomu komputera, jak i aplikacji na urządzenia mobilne. Pozwalają one na zwiększenie wiedzy o swoich klientach, a dzięki temu optymalizację zysków poprzez dynamiczne reagowanie na aktualną sytuację, np. poprzez przesunięcia pracowników, wyświetlanie na ekranach  informacji czy emisję komunikatów głosowych.

Kamery i głośniki sieciowe oraz rozwiązania do kontroli dostępu (w tym, m.in. wideodomofony) firmy Axis z wbudowanymi narzędziami analitycznymi to potężne i ekonomiczne narzędzie pozwalające na natychmiastowe reagowanie na niepożądane zdarzenia, takie jak nieautoryzowane wejście do magazynu czy niepokojące zachowanie przy drzwiach wejściowych. Dodatkowo urządzenia  mogą losowo wybierać klientów czy pracowników do kontroli bez ich wcześniejszego subiektywnego profilowania.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane