Aż pięć firm analizuje zakupy klientów Biedronki

Autor: biznes.onet.pl 13 października 2016 18:28

Aż pięć firm analizuje zakupy klientów Biedronki Fot. za Biedronka.pl

Karta "Moja Biedronka" zbiera dane o tym co, kiedy i w którym sklepie sieci kupuje klient, a jego dane osobowe są przekazywane aż do pięciu zewnętrznych firm. Sieć uspokaja: wszystko odbywa się zgodne z prawem - informuje Biznes.onet.pl.

'Wzorem innych sieci handlowych pod koniec sierpnia Biedronka wprowadziła program lojalnościowy "Moja Biedronka".

Aby korzystać z karty Biedronki, trzeba ją najpierw zarejestrować i podać swoje dane osobowe. Obecnie niezbędne jest podanie tylko imienia i numeru telefonu komórkowego, ale jeszcze do niedawna formularz rejestracyjny zawierał dodatkowe pola: nazwisko i adres zamieszkania (miejscowość, kod, ulica, numer domu i/lub numer lokalu).

Kolejnym kontrowersyjnym punktem w regulaminie karty "Moja Biedronka" jest zapis mówiący o przekazaniu danych osobowych uczestników programu pięciu zewnętrznym firmom. 

Właściciel Biedronki odpowiedział, że firmy wymienione w regulaminie przetwarzają dane osobowe klientów wyłącznie w celach związanych z działaniem karty "Moja Biedronka", a ich liczba jest "podyktowana względami operacyjnymi". Sieć jednak odmówiła podania konkretnych zadań, jakie one wykonują.

Czytaj więcej na Biznes.onet.pl

W oświadczeniu przesłanym do redakcji Jeronimo Martins informuje:

" Od momentu wprowadzenia programu jedynymi wymaganymi danymi do rejestracji karty były takie dane jak: imię i numer telefonu. Obecnie przy rejestracji prosimy klientów o wypełnienie wyłącznie dwóch wspomnianych powyżej informacji. Informujemy także, iż dane osobowe podlegają ochronie na zasadach określonych w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych i są przetwarzane zgodnie z ustawą z 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną."

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Ula 2016-10-14 16:56:20

  Nue robie zakupów w biedronce

 • f%ck 2016-10-14 15:49:39

  Klientów traktują jak prosięta w hodowli trzody, jeszcze tylko tatuowania numeru na przedramieniu brakuje

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  10,99

 • Śr

  7,13

 • Min

  5,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane