Bać-Pol celuje w 4 mld zł sprzedaży

Autor: www.dlahandlu.pl 23 kwietnia 2013 09:30

Bać-Pol celuje w 4 mld zł sprzedaży

W ciągu najbliższych lat GK Bać-Pol chce podwoić obroty i przekroczyć najpóźniej w 2015 roku poziom 4 mld złotych sprzedaży (dla porównania poziom przychodów w 2012 wyniósł blisko 1,5 mld). - Aby to zrealizować będziemy cały czas budowali strukturę dystrybucyjną i planujmy kilka akwizycji, które umocnią nas na lokalnych rynkach, bądź pozwolą zdobyć nowe kompetencje asortymentowe niezbędne do budowy optymalnej oferty dla naszych klientów - mówi Leszek Bać, prezes GK Bać-Pol.

 - Dla mniejszych podmiotów również mamy ofertę. Będą oni mieli możliwość przystąpienia do naszej franczyzowej sieci hurtowni cash&carry. Dzisiaj funkcjonują dwie hurtownie w tym systemie. Na tej bazie dopracowujemy ten model współpracy. Dzięki temu lokalni hurtownicy, wchodząc w działalność pod naszą marką, mogą dostać dodatkowy impuls do rozwoju na swoich małych lokalnych rynkach. Z drugiej strony, w ten sposób pogłębią nasze dotarcie do tych rynków i korzystając z naszej wiedzy dystrybucyjnej będą stanowić naturalne profesjonalne zaplecze dla drobnego lokalnego handlu i gastronomii. Oceniamy, że średniookresowej perspektywie powinniśmy rozpocząć działania w tej formule z dwudziestoma partnerami podhurtowymi - dodaje prezes.

GK Bać-Pol przyspiesza także działania w zakresie budowy sieci franczyzowych: SPAR i Słoneczko. W perspektywie 2016 roku do sieci SPAR ma należeć około 450 do 500 sklepów, a do sieci Słoneczko minimum 800 punktów detalicznych.
Firma pracuje również intensywnie nad logistyką, aby poza obsługą własnych sieci oraz klientów indywidualnych, móc mocniej zintegrować się z innymi operatorami franczyzowymi i móc dzięki temu obsługiwać 1.500 innych sieciowych (sieci w kanale tradycyjnym) punktów detalicznych.

- Dzięki połączeniu z firmą Ango oraz przejęciu firmy Hampol, staliśmy się realnie drugą (po Eurocashu) ogólnopolską firmą zajmującą się dystrybucją żywności. To oznacza, że jesteśmy w stanie zaoferować realne usługi dystrybucyjnie (w jednakowym przewidywalnym standardzie) każdej sieci detalicznej na rynku tradycyjnym. Dla organizacji detalicznej jesteśmy dużym, a przez to solidnym i przewidywalnym partnerem, który daje realne i wymierne wsparcie w walce sklepów kanału tradycyjnego o względy konsumenta. Z drugiej strony, jesteśmy w stanie nominalnie (przy racjonalnych kosztach dotarcia), zaoferować producentom możliwość dotarcia do każdego sklepu w Polsce. W ten sposób stanowimy dla nich realną alternatywę na lidera rynku. To duży bardzo atut na dzisiejszym rynku dystrybucji. - dodaje Leszek Bać.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane