Bać-Pol chce rozwijać się samodzielnie, rezygnuje z inwestora

Autor: portalspozywczy.pl 25 stycznia 2012 09:00

Grupa Kapitałowa Bać-Pol rozważa rezygnację z planów pozyskania inwestora strategicznego i może zdecydować się na rozwój na bazie własnych środków finansowych. Jednocześnie Grupa nie planuje debiutu na giełdzie.

 - Nadal rozmawiamy w kilkoma zainteresowanymi inwestorami finansowymi, jednak proponowane warunki są dla nas trudne do zaakceptowania. W związku z tym coraz poważniej rozważam rezygnację z pozyskania inwestora zewnętrznego - mówi serwisowi www.portalpozywczy.pl Leszek Bać, prezes Grupy Kapitałowej Bać-Pol.

- Mamy dobrą płynność finansową i dobre zyski, cieszymy się wysoką wiarygodnością w bankach a to powoduje, że nie mamy problemów z pozyskaniem finansowania na nasze projekty inwestycyjne. Wszystko więc wskazuje na to, że będziemy mogli dynamicznie rozwijać się we własnym zakresie, bez potrzeby "wpuszczenia" do spółki inwestora - dodaje.

Na decyzję prezesa Bać-Polu miała także wpływ zmiana sytuacji na rynku dystrybucyjnym, która wynika z przejęcia przez Eurocash lubelskiej Grupy Tradis. - Dzięki tej transakcji pojawiło się "więcej" miejsca dla pozostałych podmiotów. Poza tym w sytuacji gdy powstał potężny koncern dystrybucyjny mniejsi dystrybutorzy chętniej rozmawiają z nami o połączeniach - tłumaczy prezes Grupy Bać-Polu.

Czytaj więcej w serwisie portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,29

  • Min

    0,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane