Bać-Pol musiał wesprzeć franczyzobiorcę na nowym rynku

Autor: www.dlahandlu.pl 13 września 2013 09:40

Bać-Pol musiał wesprzeć franczyzobiorcę na nowym rynku

Testując nową formułę rozwoju dystrybucji i rozpoczynając projekt franczyzy cash&carry, Grupa Kapitałowa Bać Pol pojawiła się w końcówce 2012 roku na terenie Włocławka. Teraz zdecydowała się otworzyć własny oddział.

- W zależności od tempa rozwoju i potencjału rynku, projekt przewidywał kilka wariantów działań. Potencjał tego rynku okazał się być bardzo duży. Dlatego, aby go w pełni go rozwinąć i wykorzystać, Grupa Kapitałowa Bać Pol wdraża jeden z wariantów, zakładający zdecydowanie głębsze zaangażowaniu w ten rynek. W praktyce oznacza to, że na rynku wypracowanym przez swojego partnera franczyzowego, Bać Pol z początkiem października 2013 otwiera własny oddział. Tym samym Bać Pol bezpośrednio zaangażuje się w finansowanie procesów dystrybucji. Partner Grupy, czyli firma Max Trade i jej prezes Waldemar Nowakowski, niezmiennie pozostają partnerem strategicznym w tym projekcie i będą odpowiedzialni za zarządzanie operacyjne oddziałem - informuje firma.

- Zaczynając dystrybucję we Włocławku byliśmy przygotowani na wszystkie scenariusze. Wypracowaliśmy taką formułę współpracy, która pozwala aktywnie reagować na pojawiający się potencjał sprzedażowy. Doszliśmy do takiego momentu, że aby utrzymać duże tempo wzrostu, musimy zdecydowanie wesprzeć finansowo działania na tym rynku. - mówi Leszek Bać, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Bać - Pol.

W ramach tego, Bać Pol, bezpośrednio przejmie odpowiedzialność za lokalne relacje z dostawcami, za dostępność produktów i ofertę oraz za finansowanie procesu sprzedaży. Tym samym klienci otrzymają zdecydowanie szerszą ofertę, w szczególności w zakresie kluczowej kategorii czyli nabiału. Ze względu na przejęcie całości kontroli nad procesem logistycznym, będzie możliwość wdrożenia usprawnień, które przełożą się poprawę skuteczności dostaw.

- Wraz z udziałowcami Max Trade weszliśmy w kolejną fazę naszego projektu we Włocławku. Przyszedł czas, aby wdrożyć finalne rozwiązania, które pozwalają jeszcze bardziej efektywnie wykorzystywać zasoby Max Trade jak i Grupy Kapitałowej. Można powiedzieć, że w tej chwili mamy już kompletny model rozwoju dystrybucji na mniejszych rynkach. Model oparty o potencjał zarządczy lokalnych, mniejszych firm dystrybucyjnych - stwierdza Leszek Bać.

- Przyjęta rok temu przez nas i prezesa Bać-Polu niezwykle elastyczna formuła współpracy, pozwala we właściwym momencie włączyć w budowanie rynku cały potencjał finansowy i skalę Grupy Kapitałowej Bać Pol. Dzięki temu, mając pełne bezpieczeństwo finansowe, w ramach naszej odpowiedzialności za operacyjne zarządzanie oddziałem, będziemy się koncentrować wyłącznie na rozwoju współpracy i relacji z lokalnymi kupcami. Dodatkowo nasze zasoby pozwolą również bardziej zaangażować się w budowanie naszych działań detalicznych w ramach Grupy Kapitałowej Bać Pol - podkreśla Waldemar Nowakowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane