Bać-Pol szykuje akwizycje na terenie woj. małopolskiego i śląskiego

Autor: www.dlahandlu.pl 3 października 2013 09:25

Na dzień dzisiejszy spółka Bać-Pol nie planuje pozyskania żadnego nowego inwestora, ani nie planuje wejścia na giełdę. Wszystkie działania finansowane są ze środków własnych Grupy. - Akcjonariusze zgodnie podkreślają, że Bać Pol stworzył takie korporacyjne standardy działania, że gdyby zaszła potrzeba pozyskania dodatkowych środków, nie mielibyśmy żadnych problemów ze znalezieniem zewnętrznego finansowania naszych projektów integracyjnych - podkreśla firma.

W zakresie dystrybucji Bać Pol pracuje nad optymalizacją kosztową funkcjonowania sieci sprzedaży, sieci logistyki magazynów i efektywnością procesów zarządzania dla podniesienia jakości obsługi klienta. Dla przykładu, w ramach optymalizacji procesów wewnątrz Grupy, od 01 listopada 2013 odpowiedzialność za rynek województwa zachodniopomorskiego przejmie spółki Sezam Śrem. Firma Sezam Śrem buduje swoją przewagę konkurencyjną na produktach świeżych i dlatego w najbliższym czasie klientom dotychczasowego oddziału Marspol/Ango, zaoferowany zostanie zdecydowanie szersza i bardziej konkurencyjna oferta właśnie w produktach nabiałowych.

Bać Pol chce pogłębiać swoją obecność na lokalnych rynkach poprzez działania akwizycyjne. Firma przyznaje, że prowadzi zaawansowane rozmowy z potencjalnymi partnerami na terenie województwa małopolskiego i śląskiego. Jest realna szansa, że do końca roku do Grupy Kapitałowej dołączą kolejne firmy.

Zespół projektowy, odpowiedzialny za rozwój kanału Cash&Carry, pracuje nad dopracowaniem koncepcji franczyzowych hurtowni cash&carry. - Pilotażowy projekt realizowany z firmą Maxtrade pokazał, że zmieniając nieznacznie układ procesów i odpowiedzialność pomiędzy franczodawcą i franczybiorcą za poszczególne elementy procesu dystrybucji, możemy przyspieszyć osiągniecie optymalnej efektywności. Na tym etapie, po zebraniu odpowiedniej ilości doświadczeń, projekt w zmodyfikowanym modelu biznesowym jest gotowy do dalszej multiplikacji i będzie doskonałą propozycją dla mniejszych lokalnych hurtowni, aby kontynuować swoją działalność w ramach naszej ogólnopolskiej struktury sprzedażowo - dystrybucyjnej. Zgodnie ze strategią, w kilkuletniej perspektywie rozpoczęte zostaną działania w nowej formule z kilkunastoma partnerami hurtowymi. Już dzisiaj prowadzone są rozmowy z kilkoma podmiotami - podkreśla spółka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane