Bać Pol złoży zażalenie od zakazu dystrybucji napoju Tiger

Autor: portalspozywczy.pl 8 kwietnia 2011 15:16

Rzeszowski Sąd Okręgowy decyzją z 29 marca zakazał firmie Bać-Pol dystrybucji i promocji produkowanych przez FoodCare napojów oznaczonych Tiger. Bać-Pol złożył zażalenie, zaś na wokandzie są kolejne sprawy, przeciwko kolejnym hurtowniom i sieciom dystrybucyjnym.

Dariusz Michalczewski oraz jego fundacja "Równe Szanse" walczą o wprowadzenie zakazu sprzedaży produktów przez największe hurtownie czy sieci dystrybucyjne. Na wniosek boksera i jego fundacji, sędziowie postanowili zakazać spółce Bać-Pol sprzedaży i promocji napojów oznaczonych "tiger". Wnioskodawcy wskazywali bowiem, że Bać-Pol jest jedną z największych w Polsce sieci handlowych, dostarczającą m.in. Tigera do hurtowni, sieci detalicznych czy sklepów. Aby wyrok był prawomocny, wnioskodawcy mieli wpłacić kaucję w wysokości 1 mln zł (po 500 tys. zł każdy).

Bać-Pol złożył zażalenie od tej decyzji. Teraz to Sąd Apelacyjny rozstrzygnie o sprawie. Jak powiedziała rzeczniczka SO w Rzeszowie, do tego czasu wykonalność postanowienia z 29 marca jest wstrzymana. Co za tym idzie, spółka może nadal sprzedawać i promować napoje firmy FoodCare.

Prawnicy podkreślają, że jeśli umowa między producentem a hurtownią polegała na przeniesieniu własności, dystrybutor ma ograniczone możliwości zwrotu produktów do FoodCare. Narażony jest więc na straty wynikające z wprowadzenia zakazu - m.in. koszty zakupu towaru i jego dalszego przechowywania. A o odszkodowanie prawdopodobnie będzie mógł walczyć dopiero po zapadnięciu ostatecznego wyroku w sprawie między FoodCare a Dariuszem Michalczewskim i jego fundacją. Tymczasem, jak twierdzą osoby powiązane ze sprawą, nie ma co liczyć na jej szybkie zakończenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane