Badanie: Co piąty Polak ocenia swoją sytuację finansową jako bardzo dobrą

Autor: dlahandlu.pl 11 września 2017 09:32

Jak wynika z raportu Izby Gospodarki Elektronicznej „Portfel Polaka“ 35 proc. badanych ocenia swoją sytuację finansową umiarkowanie dobrze, natomiast jedna piąta uważa ją za bardzo dobrą. Kobiety i mężczyźni wykazują bardzo podobny poziom optymizmu. Aż 2/3 Polaków jest zdania, że ich sytuacja finansowa w najbliższym czasie się poprawi.

Najlepiej swoją sytuację oceniają mieszkańcy średnich miast, a mieszkańcy wsi najczęściej nie potrafią ocenić jej w ogóle (38%). Znacznie lepiej swoją sytuację finansową oceniają także osoby w wieku 25-34 lata, posiadacze urządzeń mobilnych i osoby deklarujące regularne oszczędzanie. W tej grupie aż 3/4 osób twierdzi, że ich sytuacja finansowa jest dobra lub bardzo dobra.

Najwięcej optymizmu mają w sobie mieszkańcy dużych miast, ale nie największych aglomeracji, wśród których tylko 54% mieszkańców wskazało na poprawę sytuacji w najbliższej przyszłości. Optymistycznie w przyszłość patrzą posiadacze urządzeń mobilnych, e-kupujący, a przede wszystkim osoby oszczędzające.

Wśród osób, które posiadają dzieci 44% z nich założyło swoim pociechom konto oszczędnościowe, a 56% uczy swoje dzieci na temat finansów. Najczęściej jednak rodzice nie prowadzą konkretnych działań w zakresie edukacji finansowej dzieci, częściej po prostu wpajają dzieciom szacunek do pieniędzy (23%), natomiast jedna piąta nie spełnia wszystkich ich zachcianek. 18% daje swoim dzieciom konkretne kwoty np. w formie kieszonkowego lub własnego konta po to, by mogły nauczyć się rozporządzaniem własnymi pieniędzmi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,27

  • Min

    4,75

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane