Badanie: Czas wczytywania serwisów sprzedażowych ma coraz większe znaczenie w e-handlu

Autor: dlahandlu.pl 4 maja 2017 12:58

W obliczu wysokiej konkurencyjności na rynku cierpliwość konsumentów regularnie spada – zgodnie z najnowszymi doniesieniami firmy Incapsula większość – dokładnie 61 proc. - internautów nie zamierza czekać dłużej niż 5 sekund na załadowanie witryny e-sklepu. Mobilni klienci są jeszcze bardziej wymagający.

Nieodpowiadająca, bądź każąca na siebie czekać zbyt długo, strona serwisu internetowego to idealny przepis na znaczny spadek sprzedaży oraz lojalności klientów. 67% konsumentów biorących udział w badaniu Incapsula przyznało, że po doświadczeniu tego typu problemów nie zamierza ponownie interesować się ofertą danego sprzedawcy.

7% spośród uczestników badania wymaga, by strona została załadowana natychmiast, nie przewidując żadnego marginesu. Maksymalnie 3 sekundy jest w stanie zaczekać 20% respondentów, zaś do 5 sek. 35% badanych. Wiele powodów do zastanowienia dają również zachowania klientów, którzy stwierdzą problemy z prawidłowym działaniem strony www. Jedynie 8% ankietowanych przyznało, że cierpliwie zaczeka na załadowanie się portalu e-sklepu i będzie kontynuować zakupy. 44% uczestników badania odświeża stronę z nadzieją na jej szybszą reakcję, zaś 35% opuszcza ją i stara się do niej „dostać” ponownie. Gdy to zawodzi, lojalność klientów wystawiana jest na bardzo ciężką próbę. – Znaczenie czasu wymaganego do załadowania zasobów stron www doskonale dało się zauważyć w czasie ostatnich dwóch dni zakupowego szału – Black Friday i Cyber Monday. Największe serwisy, takie jak Macy’s, czy Victoria Secret potrzebowały wówczas nawet pół minuty i więcej na załadowanie, co skutecznie zniechęcało klientów i skutkowało ogromem negatywnych wpisów w mediach społecznościowych na temat złego przygotowania się e-sklepów na wzmożonych ruch – tłumaczy Rafał Kuśmider z dhosting.pl.

W badaniu przeprowadzonym przez ekspertów z Incapsula udział wzięli także sami administratorzy witryn sprzedażowych. Aż 73% z nich doświadczyło w ciągu ostatnich 12 miesięcy problemów związanych z prawidłowym funkcjonowaniem swoich serwisów, zaś najczęstszym z nich (36% wskazań) był właśnie ten związany ze zbyt długim czasem odpowiedzi strony w związku z okresami większego niż zazwyczaj zainteresowania klientów. – Właściciele e-sklepów korzystający z tradycyjnego hostingu często nie zdają sobie sprawy, że jest on zwykle obarczony sztywnymi limitami, których wyczerpanie skutkuje znacznym wydłużeniem czasu wczytywania portalu, bądź nawet całkowitym paraliżem strony. W dobie chmury obliczeniowej nie trzeba wcale dużych inwestycji, by poradzić sobie z większym ruchem. Rozwiązaniem może być choćby elastyczny web hosting pozwalający dynamicznie zwiększać moc obliczeniową w zależności od ruchu na stronie i rozliczać się według faktycznego zużycia zasobów – dodaje Rafał Kuśmider z dhosting.
Poprawa szybkości działania stron www, zdaniem większości ankietowanych, w największym stopniu przełożyła się na dwie główne biznesowe korzyści – 57% administratorów odnotowało zwiększenie lojalności klientów, taka sama liczba właścicieli e-sklepów przyznała, że optymalizacja szybkości przełożyła się na większą satysfakcję konsumentów.

Google, w ostatnim raporcie zatytułowanym „The need for mobile speed” informuje, że ponad połowa (53%) kupujących online za pośrednictwem urządzeń mobilnych opuszcza stronę e-sklepu, gdy jej załadowanie trwa dłużej niż 3 sekundy. To dowód na wyśrubowane wymagania klientów, zwłaszcza w obliczu średniego czasu ładowania się mobilnych stron poprzez połączenie 3G, wynoszące zdaniem autorów raportu aż 19 sekund. Według Google, mobilne strony które były w stanie wczytać swoje zasoby w czasie krótszym niż 5 sekund wygenerowały niemal dwukrotnie więcej transakcji w porównaniu do serwisów odpowiadających w czasie zbliżonym do wskazanej powyżej średniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane