Badanie: Na każdy kilogram kupowanego przez klientów Tesco łososia przypada 60 kilogramów karpia

Autor: pr 18 grudnia 2013 14:04

Choć Polacy coraz chętniej sięgają po nowe smaki, Boże Narodzenie wydaje się być „odporne” na kulinarne nowości. Tuż przed Świętami Tesco zapytało swoich klientów, jakie produkty znajdą się na ich tegorocznym wigilijnym stole. Wyniki badania nie były zaskoczeniem. Królują barszcz czerwony z uszkami (78,2 proc. wskazań), pierogi z kapustą i grzybami (77,7 proc.) oraz karp (71,4 proc.). I właśnie karp jest najlepszym przykładem naszego podejścia do Świąt. Tuż przed Świętami, na każdy kilogram kupowanego przez klientów Tesco łososia, przypada... 60 kilogramów karpia

Nie gaśnie także świąteczna tradycja obdarowywania się słodyczami - jak pokazują analizy Tesco, listopad i grudzień nierzadko odpowiedzialne są za ok. 30 proc. całorocznej sprzedaży słodyczy.

Pojawiają się jednak pierwsze jaskółki zmian. Zostańmy przy rybach, tak popularnych w ostatnich dniach grudnia: Tesco przed Świętami codziennie sprzedaje kilkadziesiąt kilogramów okonia nilowego czy innych gatunków ryb, jeszcze kilka lat temu traktowanych jako egzotyczne. Przed Świętami o 15 proc. rośnie sprzedaż produktów do sushi i gotowych zestawów japońskiego przysmaku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,18

  • Śr

    4,73

  • Min

    3,74

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane