Badanie: "Nie" dla handlu alkoholem w sieci, "Tak" - dla ograniczania punktów sprzedaży

Autor: dlahandlu.pl 8 grudnia 2016 09:38

Polacy są przeciwnikami sprzedaży alkoholu przez internet. Wprowadzeniu takiego rozwiązania zdecydowanie przeciwna była prawie co druga ankietowana osoba. Trzeba jednak zwrócić uwagę na wyższe poparcie dla tej metody sprzedaży alkoholu wśród osób poniżej 45 roku życia. To właśnie ta grupa wiekowa częściej przeprowadza transakcje za pośrednictwem internetu niż starsi ankietowani - wynika z badania Związku Pracodawców Polskiej Rady Winiarstwa.

Można przypuszczać, że ujawniony w badaniu sprzeciw jest powiązany z minimalnym doświadczeniem ankietowanych w zakupie alkoholu on-line. Wśród badanych jedynie 2,7% respondentów posiadało doświadczenie w tym zakresie - podaje ZP PRW.

ZP Polska Rada Winiarstwa zapytała ankietowanych również o kwestie reglamentacji punktów sprzedaży alkoholu. Chodziło o pomysł rozwiązania, mającego na celu wprowadzenie przez gminy obszarów objętych zakazem sprzedaży alkoholu. Respondenci byli podzieleni, jednak większość z nich poparła przyznanie gminom uprawnień do ograniczania liczby punktów sprzedaży alkoholi. Odpowiedź na to pytanie okazała się mocno skorelowana z wiekiem ankietowanych. Młodsi badani okazali się częściej przeciwni takim regulacjom, za ich wprowadzeniem natomiast opowiedziały się osoby starsze. Więcej niż czterech na dziesięciu pytanych zdecydowanie przychyliło się do wprowadzenia tego rozwiązania.

Ciekawostką były wyniki w kwestii sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych. Okazało się,
że Polacy nie mają nic przeciwko umożliwianiu zakupu alkoholu kierowcom. Rodacy nie utożsamiają zakupu z bieżącą konsumpcją. Przeważyły głosy przeciwne ingerencji w aktualny stan rzeczy, a łączny odsetek odpowiedzi negatywnych wyniósł aż 56,2 proc. Jedynie co czwarty badany uznał, że taki zakaz powinien zostać wprowadzony.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane