PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Badanie: Polacy robią zakupy głównie w supermarketach, dyskontach i na bazarach

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 18 grudnia 2013 10:22

Internet przegrywa z tradycyjnymi sklepami, dyskontami i bazarami. Przy zakupie produktów spożywczych liczy się dla nas przede wszystkim cena. Najczęściej sięgamy po towary z Polski. - wynika z badania Zwyczaje zakupowe Polaków, opracowanego dla Dziennika Gazety Prawnej przez Agencję Badawczą PBS.

Jak wynika z badania, Polacy chcą jednak, żeby rzeczy tanie i krajowe były dostępne blisko domu lub pracy, bo cenimy swój czas, przy czym jesteśmy sceptyczni względem kupowania produktów spożywczych przez internet. Aż dwie trzecie Polaków robi takie zakupy w supermarkecie lub sklepie osiedlowym, przy czym dla 27 proc. respondentów miejscem pierwszego wyboru jest supermarket, a dla 22 proc. jest to sklep osiedlowy.

Na bazary chadza mniej niż połowa Polaków, ale za to są one niepokonane jeśli idzie o zakup świeżych warzyw i owoców. Po te produkty najczęściej na bazar udaje się jedna czwarta respondentów. Stosunkowo dużą popularność bazarów i sklepów osiedlowych można tłumaczyć tym, że najczęściej za produkty spożywcze płacimy gotówką - czytamy w DGP.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • śledź 2013-12-18 22:37:05

    Marta... Byś zdechła od tych śledzi!

  • Marta 2013-12-18 17:13:29

    Najważniejsze produkty czyli mięso i warzywa kupuje w 90 % w ubojni i hurtowni.Czasami uda mi sie wynegocjować dobra cene od handlarzy oferujacych np.ziemniaki pod drzwi. Ostatniokupiłam25 kg bardzo dobrych ziemniaków "Tajfun"po 80 groszy. Oferował po 1,16 a sprzedal taniej . Ziemniakimajace ciemno różowe zabarwienie skorki są smaczne, szybko się gotują i nie rozlatują. Jedyny mankament to to ,że są wielkie ,ale drugi raz tez kupię takie.Nie kupię Vinety. Niektóre duże,w srodku zgniłe . Po przekrojeniu ląduja w koszu . M.in. Tesco takie oferowało i drogo. Śledzie kupiłam piekne w Realu wiaderko 4kg za niecałe 40zł (9,76 za kg) W Tesco ponad 17zł , w osiedlowym rybnym 16,60. Można zaoszczędzić i to dużo0 . Tylko trzeba śledzić ceny w internecie i gazetkach.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane