PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Badanie: Prawie połowa przedsiębiorców chce aplikacji przypominającej o terminach płatności

Autor: pr 15 lipca 2015 09:22

Według raportu Global Mobile Data Traffic Forecast wydanego na początku tego roku przez Cisco, smartfony w roku 2014 wygenerowały 30 razy więcej ruchu niż cały Internet w roku 2000. Coraz trudniej będzie więc prowadzić biznes, stroniąc od nowoczesnych rozwiązań. Przedsiębiorcy także są co do tego zgodni - aż 96 proc. z nich uważa, że technologie i rozwiązania mobilne pomagają w prowadzeniu firmy - wynika z najnowszego sondażu firmy Tax Care, przeprowadzonego na grupie prawie 800 respondentów.

Aż 80 proc. zapytanych przez Tax Care przedsiębiorców uważa, że technologie mobilne to przyszłość biznesu, bo już teraz wszystko dzieje się w sieci, natomiast co piąty ankietowany twierdzi, że to uzupełnienie klasycznych rozwiązań, z których można korzystać doraźnie. I choć aplikacje mobilne pokrywają dziś całe spektrum potrzeb biznesowych, ich potencjał nie jest jeszcze powszechnie wykorzystywany. Powody? Połowa respondentów twierdzi, że największą barierą w korzystaniu z technologii mobilnych w biznesie jest niewiedza i nieumiejętność posługiwania się nimi, 28 proc. wskazuje na strach, że są one mało bezpieczne, 13 proc. podkreśla brak dostępu do informacji o istnieniu takich ulepszeń, a 9 proc. brak odpowiedniego sprzętu, na przykład smartfona. Choć to akurat dynamicznie się zmienia - udział smartfonów wśród użytkowników telefonów komórkowych wzrósł do 44 proc., podczas gdy w 2011 stanowił jedynie 11 proc.

45 proc. badanych przez Tax Care przedsiębiorców uznało, że najważniejszą technologią mobilną, która ułatwiłaby im prowadzenie biznesu jest aplikacja przypominająca o terminach płatności rat, podatków i innych zobowiązań. Co ciekawe, 15 proc. ucieszyłoby się z aplikacji pomagającej monitorować pracę ludzi w terenie, kolejne 15 proc. uznało, że firmę prowadzi się łatwiej mając mobilne konto bankowe zarządzane z telefonu komórkowego, a 16 proc. badanych wskazało na „chmurę” do przechowywania dokumentów i udostępniania ich innym, na przykład księgowemu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Klienta 2015-07-17 13:00:37

  Aplikacja przechowująca dane w chmurze POSbistro

 • ekonsulting 2015-07-15 14:47:08

  Aplikacje przypominające o wszystkich ważnych terminach, harmonogramy projektu:

  artmetic.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,40

 • Śr

  4,43

 • Min

  2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane