PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Baltona coraz bliżej debiutu na GPW

www.portalspozywczy.pl 24 maja 2012 09:50

PHZ Baltona SA złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego spółki. Spółka ocenia, że zmiana parkietu to kwestia najbliższych miesięcy.

Akcjonariusze Baltony wyrazili zgodę na ubieganie się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji spółki serii od A do E do obrotu na rynku regulowanym GPW w styczniu br. W nawiązaniu do tej uchwały w dniu 22 maja 2012 roku spółka złożyła do KNF wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego.

- Baltona konsekwentnie realizuje plan przeniesienia notowań z NewConnect na rynek główny. Wybraliśmy wszystkich doradców w tym procesie, kolejnym krokiem było więc złożenie wniosku do KNF. Dzięki temu jesteśmy coraz bliżej debiutu na GPW - mówi Andrzej Uryga, dyrektor zarządzający PHZ Baltona.

W pierwszym kwartale 2012 roku Grupa Baltona wypracowała ponad 37,3 mln skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, co daje wzrost o prawie 9 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. W całym 2011 roku przychody grupy ze sprzedaży przekroczyły 192 mln zł (wzrost o prawie 24 proc. rok do roku), a zysk netto osiągnął poziom 3,9 mln zł (przyrost o ponad 48 proc. w porównaniu do analogicznego okresu). EBITDA grupy wyniosła 10 milionów złotych i była o ponad 32 proc. większa niż w roku 2010.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane