Baltona podwyższa prognozę przychodów na 2011 r. do 185 mln zł

Autor: PAP 16 listopada 2011 11:30

Spółka Baltona prowadząca sprzedaż na lotniskach, promach pasażerskich oraz poprzez linie lotnicze, skorygowała prognozy wyników finansowych na 2011 rok. Spółka oczekuje, że jej skonsolidowane przychody wyniosą 185 mln zł. Wcześniejsza prognoza mówiła o 175 mln zł przychodów. Wcześniej spodziewała się skonsolidowanego zysku na poziomie EBITDA w wysokości 14 mln zł.

Korektę prognozy spółka uzasadnia między innymi kryzysem w krajach arabskich, który pośrednio przełożył się na zmniejszenie liczby klientów zainteresowanych towarami spółki i obniżenie rentowności sprzedaży w 2011 roku. Baltona szacuje utratę marży w związku z tym czynnikiem na poziomie 2,9 mln zł.
Kolejnym czynnikiem było opóźnienie otwarcia dwóch sklepów na lotnisku Okęcie. Wpływ tego czynnika na zysk EBITDA spółka szacuje na około 2,7 mln zł.
Ponadto, spółka odnotowała przejściowe problemy z łańcuchem dostaw wynikające ze zmiany systemu dostaw z pośredników na dostawy bezpośrednie od producentów, które miały miejsce w II i III kwartale br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,80

  • Min

    2,86

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane