Baltona poprawia wyniki w IV kwartale

Autor: www.dlahandlu.pl 17 lutego 2012 14:40

PHZ Baltona S.A., planujący debiut na GPW operator sklepów wolnocłowych, opublikował wyniki finansowe za IV kwartał 2011 roku. Przychody na poziomie 52,3 mln zł oznaczają wzrost sprzedaży o 31% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Wysoka dynamika wzrostów przełożyła się także na wyniki w całym 2011 roku - Spółka zaraportowała 10,1 mln zł EBITDA.

W ubiegłym roku sprzedaż liczona rok do roku zwiększyła się o 36,6 mln zł, czyli o 24 proc. Grupa Baltona ponad dwukrotnie zwiększyła zysk ze sprzedaży (o 2,7 mln zł) oraz o 55% zysk netto (o 1,4 mln zł). W sumie PHZ Baltona S.A. w 2011 roku osiągnęła 10,1 mln EBITDA oraz 192,2 mln zł przychodów ze sprzedaży. Oznacza to, że spółka przekroczyła zakładane prognozy roczne (odpowiednio 10 mln zł i 185 mln zł).

- W czwartym kwartale skupiliśmy się na wykorzystaniu korzystnej koniunktury w branży lotniczej, która przełożyła się na osiągnięcie dobrych wyników finansowych w całym roku 2011. Wpływ na wyniki miało również poszerzenie oferty towarowej dla naszych klientów oraz ścisła kontrola kosztów - mówi Andrzej Uryga, dyrektor zarządzający PHZ Baltona S.A. - Drugim elementem sukcesu jest dalsza ekspansja grupy - dodaje.

W 2011 roku Baltona uruchomiła sklep na lotnisku w rumuńskiej Konstancy, a także dwa sklepy na Lotnisku Chopina w Warszawie: w pirsie południowym oraz w ogólnodostępnej części hali przylotów. Kolejnym impulsem w rozwoju grupy Baltona jest wygrany przetarg na zagospodarowanie strefy duty-free w porcie lotniczym Gdańsk oraz zbliżające się otwarcie pierwszego sklepu w Europie Zachodniej - we francuskim Montpellier, na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Spółka przygotowuje się także do przeniesienia notowań z rynku NewConnect na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,33

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane