PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Bank wypowiada Almie umowy kredytowe. Sieć ma spłacić prawie 61 mln zł w tydzień

Autor: www.dlahandlu.pl 12 października 2016 08:00

Bank wypowiada Almie umowy kredytowe. Sieć ma spłacić prawie 61 mln zł w tydzień fot. Alma Market

Zarząd spółki Alma Market poinformował o otrzymaniu wypowiedzenia umów kredytowych zawartych z Powszechną Kasą Oszczędności Bank Polski.  Bank wypowiada umowy kredytowe z powodu zagrożenia upadłością.

Wypowiedzenie dotyczy: umowy kredytu w formie limitu kredytowego wielocelowego z dnia 27.06.2013 roku z późn. zm.; umowy kredytu inwestycyjnego w walucie polskiej z dnia 04.03.2010 roku z późn. zm. oraz umowy kredytu inwestycyjnego w walucie polskiej z dnia 24.09.2007 roku z późn. zm.

Termin wypowiedzenia wynosi 7 dni licząc od dnia następnego po dniu doręczenia wypowiedzenia.
Wypowiedzenie umowy kredytu oznacza obowiązek spłaty całej kwoty zadłużenia w terminie wypowiedzenia, która wraz z wymagalnymi odsetkami na dzień 3 października 2016 roku wynosi ogółem 60 884 107,17 zł.

Przypomnijmy, we wrześniu Alma Market złożyła w krakowskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Zarząd spółki uznał za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości. Firma skorygował również prognozę wyników na 2016 rok.

Pod koniec września zarząd Almy informował o złożeniu 20 września 2016 r. w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia wniosku wierzyciela o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki. Wierzycielem, który złożył wniosek jest Zbigniew Jurasz.

Kilka dni później spółka przekazała informację o planowanych zwolnieniach grupowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kaczor 2016-10-14 12:24:49

  Piotr - nie rozpaczaj po utracie lukratywnej posady, mleko już się wylało. A bank zadziałał z refleksem szachisty. Ktoś poleci. Historię Almy przedstawił Disney w kreskówce, gdzie Miki był uczniem czarodzieja.

 • handlarz 2016-10-12 20:21:17

  Czytam i widzę że wypowiadają się ludzie nie mający pojęcia o handlu.

  Powiem w dużym skrócie...

  Jeżeli właściciel Almy miał ambicję stworzyć sieć drogich delikatesów w oparciu o kredyty "pchając się" w prawie każdą tzw "prestiżową" lokalizację...to ma czego się domagał.

  Przykładem niech będą dwie galerie w Gdyni Szperk i Klif. Pierwsza już w chwili wbijania pierwszej łopaty była skazana na upadek a Klif po rozbudowie też kuleje.

  Takich lokalizacji w Polsce jest więcej co przy cenach utrzymywanych w Almie i przy roztropniejszej konkurencji dało wynik z jakim mamy dziś do czynienia.

 • Piotr 2016-10-12 18:05:26

  Z Pisem to ja mam tyle wspólnego co... nie przemierzając sam pis z logiką. Natomiast płaczą, ze handel w obce ręce idzie, wymyślają kretynskie zakupy Zabki poprzez orlen i lotos razem. A z drugiej strony pierwszy za spust pociąga bank panstwowy. Brak logiki. Jak wszędzie w dzialaniach...pisu

ZOBACZ WSZYSTKIE (10)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,96

 • Min

  2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane