PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Banki wypowiedziały PBO Anioła umowy kredytowe o wartości 7 mln zł

Autor: www.dlahandlu.pl 7 marca 2014 21:16

ING Bank Śląski oraz Bank Millenium podjęły decyzję o wypowiedzeniu umów kredytowych. Ich łączna wartość to 7 mln zł.

- Bank jako przyczyny wypowiedzenia wskazał naruszenia regulaminu świadczenia na rzecz klientów korporacyjnych usług kredytowych oraz innych usług obciążonych ryzykiem kredytowym w ING Bank Śląski S.A. (...), tj.: opóźnienia płatności, złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości, naruszenie innych zobowiązań z innymi instytucjami finansowymi, wszczęcie postępowań sądowych zmierzających do zaspokojenia roszczeń wierzycieli PBO Anioła, występowanie postępowań zabezpieczających lub egzekucyjnych na majątku spółki, obciążenie jej majątku oraz wystąpienie istotnych negatywnych zmian wpływających na działalność i sytuację spółki - napisano w komunikacie.

PBO Anioła jest winne bankowi ING 3,9 mln zł.

Podobne przyczyny, jeśli chodzi o sytuację PBO Anioła, wskazał Bank Millenium. Kwota kredytu jaki firma musi zwrócić, wynosi prawie 3 mln zł.

PBO Anioła poinformowała także o odstąpieniu przez spółkę Protea Development S.A. od umowy zawartej z PBO Anioła jako generalnym wykonawcą w dniu 28 grudnia 2012 r. Przedmiotem umowy była realizacja inwestycji - obiektu handlowo-usługowego "pod klucz" wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Kaliszu dla sieci handlowej Biedronka oraz uzyskanie wszelkich, przewidzianych przepisami prawa, pozwoleń umożliwiających użytkowanie przedmiotu inwestycji.

Odstąpienie od umowy Protea Development uzasadniła opóźnieniem w realizacji robót oraz ryzykiem powstania kar umownych po stronie Protea Developent z tytułu już zawartych umów najmu na powierzchnie handlowe w realizowanym obiekcie. Skutkiem finansowym dla PBO Anioła z tytułu odstąpienia od umowy może być naliczenie przez zamawiającego kar umownych z tytułu opóźnień.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • OBP 2014-03-11 07:20:12

  Przecież PBO Anioła i Protea są powiązane właścicielsko, no to jakie naliczanie kar? Może napiszecie o tych powiązaniach

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,99

 • Śr

  6,59

 • Min

  3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane