Banki zachęcają sklepikarzy do instalowania terminali

Autor: wyborcza.biz 17 czerwca 2012 15:18

Banki nie czekają na decyzje w sprawie interchange i w inny sposób zachęcają sklepikarzy, by instalowali terminale. W Multibanku koszt terminalu do akceptowania kart płatniczych wliczony jest w cenę pakietu. W Banku BPH trzeba za niego dodatkowo zapłacić, ale klient dostaje zniżki na usługi bankowe - podaje serwis Wyborcza.biz.


Multibank oferuje pakiet za 65 zł miesięcznie. W tej cenie firma dostaje m.in. 10 bezpłatnych przelewów krajowych do innych banków w miesiącu przez internet lub automatyczny serwis telefoniczny (każdy kolejny kosztuje 1 zł) oraz bezpłatne przelewy do ZUS i US przez internet. W cenę pakietu wliczona jest też dzierżawa terminalu.

Czy to dobra oferta? To zależy od wielkości i obrotów firmy, ponieważ koszty dzierżawy terminali i opłat za każdą transakcję są negocjowane. Dzisiejsze stawki za dzierżawę sięgają 100 zł, ale firmy o większych obrotach mogą płacić nawet o połowę mniej.

MultiBank proponuje też w ramach nowego konta jedną stawkę za akceptowanie płatności kartowej. Całkowita opłata od każdej transakcji to 1,69 proc., nie mniej niż 10 gr.

Do instalowania terminali płatniczych kusi firmy też Bank BPH, ale trochę inaczej niż MultiBank. Proponuje firmom prowadzenie rachunku na preferencyjnych zasadach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,46

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane